Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » A Jameson, és úgy általában...

A Jameson, és úgy általában az ír whisky mennyire iható kezdő számára? Skót oldalról volt olyan kóstolásom ami annyira füstös volt és erős, hogy rájöttem az nem az én terepem.

Figyelt kérdés
Bushmills black bush-t vettem 2 éve kíváncsiságból, emlékeim szerint egészen iható volt.
2020. ápr. 28. 20:06
 1/2 anonim ***** válasza:
Nemzettől függetlenül whisky/whiskey -ben 2 ízvilág van (legalábbis amiket ismerek): az egyik a kellemesen füstös-szenes, a másik a lágyan selymes, ami kesernyésebb is! Ez utóbbi a ritkábbik fajta, képviselői például: Ballantine's, Jameson, nevéből adódóan talán a Black Velvet, és még a Joe Black, bár ez utóbbi csak egy olcsóbb kommersz, semmi extra nélkül az "elmegy"-kategória!
2020. ápr. 29. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
A Jameson teljesen jó, nekem annyira nem kedvencem, mert inkább a füstös, kaparós islay single malt whiskeyket szeretem. Lágyabb, selmyesebb ír whiskeyk közül szerintem jó a Black Bush, viszont a Jameson Black Barrel kiadás a kedvencem ezek közül, nagyon lágy és nagyon finom, az összes Jameson fajtából ez a kedvencem. A többi ír whiskey nem győzött meg, pedig itt élek már egy pár éve, volt alkalmam végigkóstolni őket.
2020. ápr. 29. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!