Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Őszibarackból lehet normális...

Őszibarackból lehet normális pálinkát főzni?

Figyelt kérdés
van 8 őszibarack fám, tonnányi őszibarackkal
2020. máj. 18. 16:22
 1/5 anonim ***** válasza:
51%
Én nem értek a pálinkafőzéshez de egyik ismerősöm csinál sokfélét és őszibarackból is csinál. A kajszi jobban ízlik de az őszibarack pálinkája is jobban ízlett pár másiknál pl. a törkölynél meg a vegyesnél.
2020. máj. 18. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Mi mindig főzünk, mert rengeteg a barack. Hát, nem olyan íze lesz, mint a másik barack ól, de nem is az íze miatt isszuk. :D Jó kis kerítésszaggató lesz belőle.
2020. máj. 18. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Ember...

Amiből lekvárt lehet, abból pálinkát is! :)

2020. máj. 18. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 mindentudó99 ***** válasza:
100%
Több helyről hallottam hogy az őszi nem adja át az aromát. Hát én tavaj kipróbáltam mivel rekord termés lett. Valóban így van szinte nem érezni semmi őszibarack ízt. De egyébként finom tiszta ízű lett. Szóval ilyen téren nincs gond. Bevallom őszintén vettem hozzá őszibarack aromát és azzal javítottam
2020. máj. 18. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Phoney ***** válasza:
100%
Lehet belőle finomat, karaktereset főzni, de tényleg nehéz. Alapesetben úgy szokott sikerülni, hogy nem kimondottan jellegtelen vagy rossz, de olyan „semmilyen”. Az egyetlen jó őszi, amit ittam, eléggé le volt engedve, jó vastag „süteményes” íze volt, szóval a kajszihoz hasonlóan valszeg utópárlatközelben lehetséges elcsípni a szebb aromáit, de ha ezt elrontod, akkor meg ugye utópárlatos lesz.
2020. máj. 19. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!