Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Melyiktől érzitek jobban...

Melyiktől érzitek jobban magatokat? Kávé vagy alkohol?

Figyelt kérdés

2020. máj. 22. 19:43
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Mindkettőt szeretem, persze alkoholból nem mindegy, hogy milyen ital, de ez amúgy olyan dolog, ami nagyban függ az alkalomtól, helyzettől!

Ha az ember dolgozik, minél éberebbnek kell lennie, akkor bár nagyon fontos a kipihent állapot, de azért nem árt hozzá a kávé sem, sőt, nálam akkor is elengedhetetlen, alkohol viszont szóba sem jöhet ilyenkor!

Bár családi összejöveteleken és bulizáskor is lehet kávézni, de azért ott mégiscsak alkohollal illik koccintani, illetve ellazulásként bár nem muszáj berúgni, matt részegnek lenni (én sem szoktam), de azért olyankor jól esik az a kissé szédelgős-mámoros-spicces állapot úgy, hogy emlékezetemnél maradok, és fejfájás-hányás kizárva, nálam ez a norma!

Szóval ezt így nem igazán lehet egyértelműen megválaszolni, attól függ! 32/F

2020. máj. 23. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Minél idősebb vagyok, annál inkább rossz hatással van rám az alkohol. Összejöveteleken, ahol folyamatosan eszek is hozzá, hangulatjavító, de itthon ha megiszok egy pohár bort, simán csak elálmosodok, sőt gyakran a gyomrom is fáj. A kávét viszont imádom. Amikor csak nyugiban kiülök a balkonra/hintára egy bögre tejes kávéval, ilyen melegben jéggel turbózva,összeszedem a gondolataim, megtervezem mit fogok utánna csinálni-instant lelki nyugalom. De az is jó érzés amikor anyummal ülök le egy kávé mellett beszélgetni. Számomra sokkal inkább jelentős az érzelmi értéke, mint a valós hatása,bár az sem elhanyagolandó.


25/N

2020. máj. 23. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
Tetszik hogy ilyen röviden, de nagyon tartalmasan fűztetek "kultuszt" is az italokhoz.:)
2020. máj. 23. 16:40
 14/17 anonim ***** válasza:
Alkohol
2020. máj. 25. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

Válaszolok én is, ha megengeditek. Az italt nézve az alkoholt sokkal jobban szeretem, az ízre ivós típus vagyok, "ínyenc" vagy mi. Abszolút győz a kávézás felett. Viszont, ha a hatását nézem (=hogy érzem magamat tőle), akkor a kávé nyer..azt sose az íze miatt iszom, lehet akármilyen benzinkeserű, nem az a lényeg nekem.:D Tehát segít a munkában, tanulásban főleg. Az alkohol viszont csak leamortizál..egy mennyiség után nemhogy az aktuális dolgomat nem tudom csinálni, hanem semmit.

Ha munkanap van, egyetértek pár válaszolóval: a kávé beindít, az alkohol levezet. Szabadnapon meg (ha rajtam múlik), csak az utóbbi.

2020. máj. 25. 17:41
 16/17 atesz763 ***** válasza:
100%
Nem hiszem hogy nagyon összehasonlítható. Kávézok akkor ha kell egy kis extra pörgés, az alkohol meg inkább a szellemi leépüléstől óv meg(kis mértékben persze, ha sokat iszol nyilván ellentétes a hatás). Tehát mielőtt nekifogok valaminek kávé, miután végeztem sör.
2020. máj. 28. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Napi 3 fekete
2020. máj. 29. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!