Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Arányosan nő az alkoholtartalo...

Arányosan nő az alkoholtartalommal a mennyiség is amit tudok inni vagy teljesen külön dolog?

Figyelt kérdés

Ha megiszok egy pohár krémlikőrt (17% eddig csak azt ittam) akkor már kicsit érzem.

(Ehez képest gondolok sörre 5% és konyakra ~40% mennyit tudok inni ? Tudom hogy sör jobban üt a szénsav miatt meg ilyenek...)


18F



2020. máj. 25. 19:07
 1/7 anonim ***** válasza:
73%
nem
2020. máj. 25. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Fordítottan arányos az alkoholtartalommal amit megbírsz inni. Tehát konyakból kevesebb mint feleannyit is megérzel mint krémlikőrt sörből meg több mint 3-szor annyi kell. A sör nem üt be jobban, a szénsav miatt, csak gyorsabban. De pont ezért kevésbé veszélyes. Én sörnél mindig érzem mikor lesz elég, töménynél nem igazán mert az sokkal lassabban üt be, főleg ha van valami a gyomromba.
2020. máj. 25. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
81%
A sör nem üt jobban a szénsav miatt... ezbilyen városi legenda hülye gyerekek között.
2020. máj. 25. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
A sört úgy értettem hogy előbb érzed meg mert a szénsav miatt jobban/gyorsabban szívódik fel.
2020. máj. 26. 12:49
 5/7 anonim ***** válasza:
57%
EZ a hülyeség, a szénsav miatt nem csinál semmit másként, mint anélkül, nem szívódik fel gyorsaban, sem a szésavmentes lassabban.
2020. máj. 26. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
#5, a masszív alkeszoknál, akik deci számra isszák a pálinkát, náluk is számít, csak épp nem érzékelik, nem is veszik észre, de azok, akik minél kevesebb alkoholt szándékoznak elfogyasztani, és nem is akarnak eszméletvesztésig vedelni, beérik egy enyhe szalonspiccel, na nekik nem mindegy, hogy szénsavas-e az ital, mert a szénsav valóban segíti, gyorsítja az alkohol felszívódását.
2021. jún. 17. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Jó, hidd ezt...
2021. jún. 17. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!