Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Mennyi kockázata van hogy...

Mennyi kockázata van hogy alkoholista legyek jelenlegi szokásaim mellett?

Figyelt kérdés

3-4 havonta egyszer szoktam inni addig hogy jobb kedvem legyen. Ami azt jelenti hogy 180 cm,90 kg vagyok és 2,5 dl 40% töményt félórán belül, ettől nagyon jó kedvem lesz, 2 óráig.

Elég finnyás vagyok és az italok 90% át nem szeretem.

Sosem ittam hányásig.

De rendkivül jó érzés az euforia amit így átélek évente 3-4 szer.



2020. jún. 1. 18:35
A kérdező szavazást indított:
Lehet belőle baj
Ez semmi
33 szavazat
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nézd, én ennél sokkal többet ittam huszonéves koromban, DE soha nem élveztem a mocsárrészegséget, és a másnapjaim is borzasztóak voltak. Mára már egy kortyot sem iszom, mert semmilyen élvezetet nem találok benne. Szóval nem lettem alkesz, de valószínűleg azért, mert nem találtam jónak. Úgyhogy szerintem inkább vigyázz magadra.
2020. jún. 1. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Nem tudok gyakrabban inni, mert utána tiltakozik a szervezetem és meg sem fordul a fejem, amig fiatalabb voltam pár éve próbáltam hogy havonta, de egy korty sem ment olyan undort keltett,tehát ezeket alkalmakat ki kell pihennem ami több hónap.


Szóval ez nálam nagyon alkalmi dolog ez évben még csak 1 alkalom volt, még most sem kivánom.

2020. jún. 1. 18:47
 3/11 anonim ***** válasza:
25%
Alkoholista vagy! :) ... vagy leszel :D ... vagy voltal.
2020. jún. 1. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
87%
Itt ha egy hónapban megiszol egy sört már alkoholista vagy. Amúgy lepkefing amit csinálsz.
2020. jún. 1. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Utolsónak minden szavát idd (ha már témánál vagyunk), igaza van!

Ez elég ritka ivás. Ez hogy sose vagy ritkán kívánod, épp az alkoholista ellentéte - válaszolva a kérdésre.

Én egyszer ittam meg pont annyi töményet amennyit írtál, órák kellettek hozzá és mindent éreztem csak jót/eufóriát nem. Csak párolgott ki belőlem az élet, amit sajnálok, azt hogy így reagálok rá.

2020. jún. 1. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Igen csak abbó a szempontból tartom kicsit veszélyesnek hogy maga az érzés olyankor tényleg eufórikusnak leírható számomra, hatalmas öröm jó kedv érzet enyém a világ hangulat,ami semmi máshoz sem fogható.
2020. jún. 1. 20:35
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
És ezzel mi a baj? Tedd amit jónak érzel:)
2020. jún. 1. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Ez a mennyiség semmi. 3-4 havonta 100ml tisztaszesz az évi 300-400ml egy átlag magyar ember alkoholfogyasztása kb. 12 liter tisztaszesz évente azaz a tiednek a 30-40-szerese, ebbe persze benne vannak azok is akik naponta leküldenek 2 liter kannásbort azaz évente megisznak bő 70 liter szeszt meg az antialkoholisták is de azért a te 0.3-0.4 litereddel abszolút nem vagy alkoholista. Én se tartom magam annak de ha haverokkal lemegyünk nyáron a Balcsira ott elszabadul a pokol. Tavaly egy nap alatt reggeltől éjfélig lement fél liter tisztaszesz :D Ne félj ez tényleg semmi, egészségedre hozzá!
2020. jún. 2. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

3-4 év havonta.. Ne szórakozz már.

Lassan már annál is felmerül, hogy alkoholista, aki Szilveszterkor megiszik egy pohár pezsgőt. Legalább is ebben a topikban van pár radikális antialkoholista, akik kb. bárkire rámondják, hogy alkesz, vagy alkesz lesz.

2020. jún. 3. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

#9 Pontosan. Egy szilvesztert nem kibírni alkoholos (!) pezsgő nélkül? Mi ez, ha nem függőség?

(elnehiggyétek)

2020. jún. 3. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!