Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Az igaz hogy olcsóbb, gyengébb...

Az igaz hogy olcsóbb, gyengébb minőségű alkoholtól inkább rosszul leszünk mint jól, és minőségibbnél ez meg fordítva van? Vagy az alkohol az alkohol, és mindegy hogy milyen italban fogyasztjuk el?

Figyelt kérdés
Nemigen volt módom ezeket összehasonlítani (ez is a kérdés miértje), ezért érdekelne.

2020. jún. 4. 14:56
 1/6 anonim válasza:

Igaz. A minőséget meg kell fizetni.

Hiába hallod sokszor azt egy termékre, hogy az olcsóbb is van olyan jó, ez nem igaz. Legalábbis általában :)

2020. jún. 4. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Phoney ***** válasza:
75%
Ilyen formában nem igaz, max. az italfajták egy részénél. Pl. rossz bornál vagy pálinkánál esélyes, de egy olcsó vodka vagy whisky kizárólag az ízével tud inkább rosszullétet okozni, mint egy drágább. Persze az se elhanyagolható, mert igen könnyű rosszul lenni olyantól, ami undorít. A "minőség" a 21. századi italpiacon az élvezeti értékre értendő, nem a tisztaságra meg ilyenekre.
2020. jún. 4. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
55%
Én mondjuk Royal/Kalinka kategóriás vodkától hajlamosabb vagyok másnaposságra mint mondjuk az Absoluttól. Bár ha elegendő kaja és víz lemegy mellé akkor egyik se vészes, de volt hogy Absoluttól jól berúgtam és bár ettem de nem ment le mellé túl sok víz, kiszáradva ébredtem de egy enyhe fejfájáson kívül nem volt másnap bajom, ezzel szembe mondjuk Kalinkával hasonló esetbe nem enyhe az a fejfájás hanem kataszrófális és tovább tart.
2020. jún. 4. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
81%

Az alkohol az alkohol, de az alkohol-OS italokban az alkoholon kívül kismillió dolog van, és nagyon nem mindegy, hogy azok mik!

Úgyhogy igaz, illetve én inkább úgy fogalmaznék a magasabb minőségűekben általában kevesebb az olyan adalék, vagy maradvány, amitől másnap halálodon vagy.

Mindkettőtől érezheted magad jó, és másnap ha nagyon túlzásba viszed, mindkettőtől lehetsz rosszul, de ha szemetet iszol, megtriplázhatod a másnapi szenvedést.

2020. jún. 4. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
53%

Én a fajtákban vettem észre különbséget, sajna tudok inni, de ha sör és mellé Unicum vagy vodka, vagy csak ezek tisztán akkor semmi bajom nincs bármennyit is iszok, ellenben például a pálinka, a pezsgő vagy épp a bor főleg kólával keverve ipari másnaposságot tud okozni.


Az okát nem tudom, de ezt tapasztaltam.

2020. jún. 5. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Phoney ***** válasza:

Az két külön téma, hogy egy italtól "inkább rosszul leszünk mint jól" (ti. ittasan), illetve hogy utána mennyire leszünk tőle másnaposak.


A legtöbbször olyan italtól nem tudunk "jól" lenni, amit rosszul adagolunk (vagy a rossz íze, vagy a rossz fogyasztási szokásaink miatt). Én pl. az elmúlt 10 évben majdnem mindent megtanultam úgy fogasztani, hogy "jól" legyek tőle, bár egyes italokat ehhez ízesíteni vagy keverni kellett.


Az összetétel pedig (üzemi, nem házi előállítást feltételezve) általánosságban sokkal többet változik italfajtánként, mint minőségi kategóriánként. Pl. a százezer forintos konyak is sokszorta "mocskosabb" ital, mint a rojálvodka, mert a vodka finomított alkohol, a konyak meg nem. (És igen, lehet is másnaposabbnak lenni a drága konyaktól [stb.], mint az olcsó vodkától.)

2020. jún. 5. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!