Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Miért "nem szabad" keresztbe...

Miért "nem szabad" keresztbe koccintani?

Figyelt kérdés
Négyen ültünk az asztalnál, koccintottam a szembelévővel és aki mellettem ült, aztán mikor keresztbe nyújtottam a poharat, azt mondta: keresztbe nem koccintunk. Ez akkor érvényes, ha egyszerre, egymás felett koccint a két pár, mármint ezt elkerülve nem ildomos, vagy úgy általában sem szabad? Másrészt miért nem illik? Van sorrend, hogyan kell koccintani (mellettem lévőkkel, vagy a szembe lévőkkel...)?

2020. aug. 19. 23:28
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Igen akkor érvényes ha két pár egymás felett gyakorlatilag keresztet formázva koccintana. A babona szerint ha ez történik akkor keresztelő lesz, vagyis gyermekáldás várható.
2020. aug. 20. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Akkor nem illik, amikor egymás fölött kéne koccintani.

Valamelyik koccintó párnak így szükség szerűen a másik fölött kéne lenni, ez tiszteletlenség az "alsókkal" szemben, gyakorlatilag egy tapló dominancia kifejezés, amivel semmibe veszed az ő koccintásukat, mint ha semmi jelentősége nem lenne.

Ugyanez, ha valaki koccint, és úgy akarsz keresztbe koccintani, hogy alattuk. Elveszti a jelenőségét az, amiért koccintasz, és semmibe veszed azt, akivel koccintasz.

Ez teljes mértékben igaz a kézfogásra is.

A keresztelős szöveget azért találták ki erre, ha véletlenül becsúszik egy ilyen keresztbekoccintás, hogy valami "vicces/békítő " szöveggel elvegyék a kellemetlen szituáció élét.


A sorrend pedig egészséges esetben az, hogy kit mennyire tisztelsz, ki mennyire áll közel hozzád.

Pl családtag, barát, ismerős, ebben a sorrendben. Ha nem nagyon tudsz eszerint különbséget tenni, akkor kor szerint. Értelem szerűen idősebbel kezdve.

Olyanokkal szemben akit őszintén tisztelsz, érdemes odafigyelni a pohár elhelyezkedésére is , hogy a te poharad legyen lejjebb a koccintáskor, ne az övét üsd felülről lefelé.

Főleg az idősebb korosztály van még tisztában ezzel az etikettel, ők még észreveszik ezeket az apróságokat.

És természetesen kortól, és mindentől függetlenül mindig a másik szemébe illik nézni koccintáskor!

Valamint koccintás után közvetlenül ne tedd le a poharat, mert azzal azt fejezed ki, hogy részedről semmis a koccintás, és az, amire koccintotok. Mindig bele kell kortyolni, utána lehet letenni.

Így hirtelen ennyi...

2020. aug. 20. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!