Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Szoktatok otthon készíteni...

Szoktatok otthon készíteni különböző likőröket, szeszes italokat?

Figyelt kérdés

Nem pálinkára gondolok elsősorban, hanem mondjuk valamiféle gyógynövényekből készített italra, ami persze mehet pálinkába de inkább ilyen unicumos ital lesz.

Valamint diólikőrre, tojáslikőrre gondolok vagy hasonókra.

Esetleg recepteket tudtok megosztani. vagy műhelytitkokat



2020. aug. 21. 08:08
 1/10 anonim ***** válasza:
87%

Szüleim csináltak gyerekkoromban, amikor még a "lengyel piacon" lehetett olcsón literes tiszta szeszt kapni. Tojáslikőrt és csokilikőrt is csináltak. Gyerekként belenyalhattam, finom volt, de erősebb, mint a bolti.

Pálinkából ezek szerintem nem jól, mert a pálinka saját íze nagyon átüt rajta. Pl. ismerős törkölypálinkából csinált tojáslikőrt, nem is értem, ilyen hogy jut eszébe valakinek. Büdös is volt és rossz volt az íze is. Hogy pl. gyógynövényes likőrnek jó lenne-e, azt nem tudom.

2020. aug. 21. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
79%

Hülye kérdés volt. Bármiből lehet piát csinálni, ha érdekel, minek lesz unicum íze, nézz utána a neten. Csak közlés, mivel figyelnek minden szeszes, azaz tiltott dologról beírt kérdést, nem tettem volna fel!!!!!!!!!

Csak otthoni fogyasztásra, bármiből lehet készíteni, erre rengeteg oldal áll rendelkezésedre. Pl. barista lapok.

2020. aug. 21. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
93%

Többnyire dió likőrt meg csokilikőrt szoktam csinálni. Tojáslikőrt annyira nem szeretjük, egyszer csináltam jó íze volt mert elfogyott hamar de többnyire a vendégeim itták meg.

Meggy likőrt tervezek csinálni amint a meggyfám elkezd hozni jelentős mennyiségű termést akkor lesz meggylikőr is.

Pálinkáért annyira nem vagyok oda azt nem szoktam csinálni, meg sajnos annyi gyümölcsöm nem szokott lenni, mert az összes gyümölcsfám még fiatal és idő mire azokon esz jelentős mennyiségű termés.

2020. aug. 21. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
93%

Néha zölddió-likőrt.


[link]

2020. aug. 21. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Csokilikőrt, kávélikőrt, és sört. Utóbbit természetesen lejelentve (évente 1000 litert bárki főzhet)
2020. aug. 21. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
53%
Én csak mézsört, bár jó erősre, szóval inkább már mézbor szinten van, ha a szénsavat nem számolom bele.
2020. aug. 22. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
13%
Nem hódolunk az alkoholos italoknak.
2020. aug. 22. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
54%
Akárki, ha keveset készít, annak jobb íze van, és nem tartalmaz semmi tartósítószert. Itt van néhány ötlet, ha kell, és szükséged van rá? [link]
2020. aug. 24. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
66%

Lehet pálinkából is, csak nem mindegy milyen gyümölcsből készül az és hogy és a hogy az a cefrézésnél és a főzésnél egyaránt fennáll. Téli almák egy jelentős részéből közel semleges alkoholt lehet kinyerni, de pl. a sárga ringló (mirabella/fosóka) is közel semleges alkoholt ad, ami nem teljesen igaz, mert magzamat érezhető a pálinkájában, más ízt, illatot viszont nem kapsz, s egy enyhe mandulás íz és illat az a likőrökben nagyon is elfér.

Szoktam "likőrt" készíteni, aroma az legyen akár a bolti vacak, vagy a valóban jó minőségű 800-1000 forintos aroma, mindegyik eléggé "sajátos" ízt ad, észreveszed, hogy aroma, a drága aromáknál akkor nem lesz furcsa ízű tőle, ha azzal finoman bánsz. Ha azzal finoman bánsz, akkor viszont az likőrhöz kevés íz. Véleményem szerint a legjobb megoldás, ha "ágyazással" éred el. Teleszórok egy befőttesüveget magozott gyümölccsel, pl. az említett meggy erre kiváló, egy befőttesüveget meglehet tölteni meggyel egy pici fáról is... Majd erre rászoktam szórni cukrot, pár evőkanálnyi, és erre ráöntöm az alkoholt. Sötét, hűvös helyre teszed, naponta 1-2x átforgatod az üveget, legalább 2 hónapig nem nyitod föl. Aztán le kell önteni a gyümölcsről, a gyümölcs kidobandó, megenni nem jó, kiáznak az ízek, eléggé semmilyen, esetleg kekszgolyó közepébe jó, ha a kekszgolyóba teszel pépesített meggyet és egy kis rumaromát is. Amit még szoktam, karácsonyra jellemzően, szeletelt almával ugyanígy, e mellé egy rúd fahéj.

2020. aug. 24. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Phoney ***** válasza:
Régebben csináltam keserűlikőröket, de a vermut valahogy ezerszer hálásabb műfajnak bizonyult házilag, sokkal könnyebb volt belőle tényleg finomat csinálni. (Bor, vodka, cukor, fűszerek – olyan arányban, hogy az alkoholtartalom 15-20% közt legyen.)
2023. okt. 17. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!