Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Mitől lehet a meggy pálinka...

Mitől lehet a meggy pálinka rózsaszín színű?

Figyelt kérdés

Ugyanazokról a fákról, ugyanabban a hordóban elkészítve a cefrét, ugyanolyan módon ugyanabban a főzőben készült mint tavaly, de idén rózsaszínű lett.

Ez mi miatt lehet? Esetleg lehet, hogy fogyasztásra alkalmatlan?



2020. aug. 27. 12:19
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Áthabzott a cefre lepárlás alatt.
2020. aug. 27. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 mindentudó99 ***** válasza:
100%
Így van áthabzott befutott a cefre. Majd tisztázás előtt nem mostatok át a hűtőrendszer belsejét. Át kell mosni az egészet majd újratisztázni
2020. aug. 27. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszi mindkettőtöknek!

Vissza gondolva valóban lepárlás után hab volt a kiöntött cefrén.

De ettől nyilván fogyasztható a pálinka, ugye?

2020. aug. 27. 20:26
 4/8 mindentudó99 ***** válasza:
100%
Persze
2020. aug. 28. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Székely. Ittál már ,rossz pálinkát,milyen vót ?

Jóóóóóóó!

2020. aug. 28. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Első sorban nem az élvezeti értéke miatt kérdeztem, de a pálinka készítéskor azért keletkeznek veszélyes dolgok is (pl. rézeleje), és mivel ez egy eddig nem látott dolog volt, így fenntartásokkal kezeltük a dolgot. :)

És ez az áthabzás most mi miatt fordulhatott elő? Ennek van valami különlegesebb oka?

2020. aug. 28. 09:52
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Hogy a kiöntött cefrén hab volt, az egy dolog, a többiek arra gondolnak, hogy mikor első körben főztétek, akkor felhabzott annyira a cefre, hogy átjutott a páracsőbe, de hát ha ti főztétek ezt látnotok kellett volna az alszeszen, annak is el kellett volna színeződnie. Majd arra gondolnak a többiek, hogy tisztázás során meg a páracsőben lerakódott cefrét átmosta, lemosta a párlat és ez színezte el.

Áthabzás akkor fordul elő, ha 1. túl sokat töltesz az üstbe, 2. túl heves a tüzelés alatta. A gyümölcs fajtájától is függ, vannak erősen habzó gyümölcscefrék és vannak kevésbé habzók, a meggy az pont az erősen habzóak közé tartozik, érdemes főzés során habzásgátlót (foamsol-t) használni, ezt rá kell önteni a beöntött cefre tetejére, adagolása a csomagolásán rajta van. Csodát nem tud művelni, így ennél sem lehet túl sokat tölteni az üstbe, de lényegesen csökkenti a habzást. Ha ott voltál a főzés során, az első főzésnél ezt látni, sőt hallani is kellett volna, hogy áthabzik a cefre a csőbe.

Tévhittel ellentétben ha nem történik elválasztás a tisztázás során ("rézeleje leválasztása), akkor az úgy keletkező párlat fogyasztásába sem tudsz belehalni, vagy megvakulni, ez egy legenda! A pancsolt szesznél fordul ilyen elő és a hírekben látott rémhírek esetében is nem gyümölcscefréből készült párlat okozott halált! Azért kell megtenni (leválasztani), mert egy sz-r, és sz-r lesz tőle a pálinka is, és a sz-rhoz meg könnyű hozzájutni, ennyit tenni nem kell érte, mint amennyit megteszünk a pálinkáért.

2020. aug. 28. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 mindentudó99 ***** válasza:
100%
Túl lett töltve a főző ennyi volt a probléma
2020. aug. 28. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!