Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Ha 0,5l házi készítésű borra...

Ha 0,5l házi készítésű borra megiszok egy doboz Kőbányait akkor az tényleg hányáshoz vezet?

Figyelt kérdés

Sokan mondták már nekem, hogy próbálták ezt a variációt és az esetek 90%-ban rókába köszönt vissza az elfogyasztott ital mennyisége. A bortól kb semmit nem éreztek ezért jó ötletnek tartották a sört aztán miután megitták jött a jajveszékelés.


Ez valóban így van? Ennyire makacs lenne ez a kétféle alkohol együtt?



2020. okt. 27. 23:18
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Ez egyéni érzékenységen múlik, a szénsav felkavarhatja a gyomrot.
2020. okt. 27. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:

Nem tudományos... Tapasztalat.

Én azt tanultam, hogy borra sört soha!

Egyszer "véletlenül" barátnőmmel mégis ittunk..

Ő a másnapot végighányta...

Én szerintem jól bírom a piat és a másnapot, de nekem sem volt kellemes, erős fejfájás, hányinger, szédülés.. Úgyhogy én nem ajánlom.

2020. okt. 28. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Van benne valami, de a hányás nem garantált. Az egyik haverom konkrétan erősségi sorrendben fogyasztja a piákat, tehát ő mindegy mit ivott össze előtte, sörrel zárja az ivászatot, és ezzel együtt, soha nem dobja ki a taccsot.
2020. okt. 28. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 mantis religiosa ***** válasza:

Sörre bor bármikor, borra sör meggyötör.


Ez állítólag azért van, mert a korábban elfogyasztott alkoholt a sörben lévő szénsavbuborékok "felviszik" az agyba, és ez kegyetlen másnaposságot tud okozni.


Személyes tapasztalat, hogy mikor egész este szolidan pálinkáztam, éjfél tájban megkívántam egy sört, utána 10 perc múlva filmszakadás volt nálam kb. másfél óráig. Azóta nem csinálok ilyet.

2020. okt. 28. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Nálam nem, nálad nem tudom, de a másnaposság, így ritkán marad ki.
2020. okt. 28. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, végül a sört kihagytam, hellyette megdupláztam a bor mennyiségét. Nem mertem bevállalni :D Majd talán máskor.
2020. okt. 28. 00:41
 7/13 anonim ***** válasza:
52%
Hát, nem is tudom. Én sosem nézem mit milyen sorrendben iszok és bizony megesik, hogy töményre és/vagy borra megy a sör utána. Sosem volt még bajom, életemben 2x hánytam ittasan. Jó, tény az is, hogy én szeretek minél inkább képben lenni, így tartom a mértéket, de attól még megiszok bármit bármilyen sorrendben (igen, van hogy borra sört).
2020. okt. 28. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
52%
Egészségedre váljon!
2020. okt. 28. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Ha kajálgatsz, meg iszol vizet is, és nem az a cél, hogy egy órán belül a teszkó parkolóban szótagoljál egy ismeretlen alkesszal, akkor szerintem nem fog meggyötörni, bár a kőbaltás önmagában is necces. Egytől persze még nem lesz semmi, max mintha kicsit több mosogatószer maradt volna a köménymaglevesben.
2020. okt. 28. 04:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Szerintem mindenki csak tapasztalatból tud beszélni, és majd azokat összeadjuk. Én nemrég egy üveg 10 (!) százalékos bort megittam, és utána egy doboz sört, és másnap csak estére tértem magamhoz. Furcsa is volt, mert egy üveg bort, főleg hogy 10 százalékos, el szoktam bírni. Nem tudom pontosan miért sikerült így. De természetesen nem hánytam tőle, nem szokásom.
2020. okt. 28. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!