Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » A nagyon olcsó bort jobban...

A nagyon olcsó bort jobban megérzem, mint a minőségit. Miért?

Figyelt kérdés
Sem a házi bor, sem egy 2 ezer forintos bort nem érzek meg, ha fél liternél tartok. Az olcsót annál inkább, és erősebb a hatása. Miért?
2020. nov. 5. 06:27
 1/7 anonim ***** válasza:
0%

Azert erzed igy, mert ezzel a gondolattal nyugtatod magad, hogy nem is olyan rossz a rossz.


Alkoholtól rugsz be, tehat amelyiknek magasabb az alkogoltartalma százalékban.

2020. nov. 5. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
59%

Az olcsóbbaknál lehet hogy használnak tablettát. Ha egy jó borból sokat iszol és berúgsz, a másnap akkor is elviselhetőbb lessz mint egy olcsó bornál. Cudarul érzed magad utána a rákövetkező napon.

Én nem szeretek azért inni hogy kiüssem magam. Jobban szeretem élvezni az illatát és a zamatát az italoknak.

Sserintem mindenképpen a minőség játtszik nagyobb szerepet, meg az alkoholtartalom.

2020. nov. 5. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

1-es, nincs placebo hatás, eleve úgy állok az olcsó piákhoz, hogy na majd többet iszok belőle, de sokkal jobban megérzem mégis.

Nem vagyok szarul sem a minőségitől, sem ettől, bár ezzel jobban kell vigyáznom, több folyadék szükséges, hogy ne fájjon a fejem, és akkor semmi gond.

2020. nov. 5. 07:19
 4/7 anonim ***** válasza:
70%
Az “igazi” tablettás bor pár perc alatt elkészíthető vízből, patikában beszerezhető alkoholból (egyes források vodkát alkalmaztak), borkősavból, citromsavból és az ínyencek kedvéért egy kevés valódi borból.
2020. nov. 5. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Azért, mert többet iszol belőle. Az alkoholtól rúg be az ember, nem mástól, ha 50k per üveg 16.5%-os vöröseket innál, attól is felborulnál, hiába drága. Illetve házibor meg minőségibb italok esetén valószínűbb, hogy eszel is valamit, az osztálykirándulás meg nem feltétlenül tolsz egy sztéket a Koccintós mellé.
2020. nov. 5. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Ugyanannyit szoktam inni, és mindig éhgyomorra. Ezért nem értem, hogy miért érzem jobban, ha csak a minőség változik.
2020. nov. 5. 18:49
 7/7 Phoney ***** válasza:
100%

Ritkán, de tapasztaltam olyat, hogy gyümölcsből készült nagyon olcsó italok mintha jobban bódítanának (legalábbis az első pár pohárnál), mint ahogy az alkoholtartalmuk indokolná. Ezt valószínűleg az erjedési kongenerek okozzák, amik előnytelenebbek, amikor selejtes gyümölcsből, és/vagy kizárólag a rövid erjedési időre/kihozatalra koncentrálva erjesztik őket.

De az is okozhatja, hogy az undorító ételek-italok gyakran placebo-méregként működnek, és automatikusan bódult(abb) állaptot okoznak.


Bolti "tablettás" borról viszont fölösleges fantáziálni, Európában már száz éve olyan szőlőtúltermelés van, hogy több bor készül belőle, mint ami eladható, és egy része évről évre szeszfinomítókban végzi, fillérekért. Nagykereskedelmi szinten nem kell hamisítani azt, amiből fölösleg van... főleg, hogy a NÉBIH valszeg célzottan vizsgálja ezeket, mert ha lenne rá kifogás, akkor örömmel kitiltanák az import flakonos lőréket. Ráadásul ami tisztaszeszből készül, arról mindenki azonnal érzi, hogy nem bor, mert nincs erjedt illata. Régen kicskocsmai szinten találkoztam ilyennel, azóta nem tudom mi a helyzet.

2020. nov. 6. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!