Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Átlagban napi 33-ml 40%...

Átlagban napi 33-ml 40% alkoholos ital az alkoholizmusnak számít?

Figyelt kérdés
Sokat teázom és a teámat rummal szeretem egész napra elosztva kb 33 ml 40%-os rum fogy el egy nap alatt.

2020. nov. 12. 19:24
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
37 szavazat
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
68%
Napi 3 cl nem alkoholizmus
2020. nov. 12. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Sosem fogyasztottam ennél többet, leszámítva egyszer 25+ felett amikor kiakartam próbálni milyen alkohol hatása nagyobb mennyiségben akkor 2,5 dl töményig jutottam, jó kedvem volt ellazultam ennyi. Egyébként már pár éve ennél a 33ml mennyiségnél vagyok.


De vannak hónapos,féléves megszakítások ha éppen kiürült az üveg nem rohanok venni megint

2020. nov. 12. 19:31
 3/13 A kérdező kommentje:
Illetve 181 cm, 92 kg vagyok.
2020. nov. 12. 19:32
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

"De vannak hónapos,féléves megszakítások ha éppen kiürült az üveg nem rohanok venni megint"


Inkább ez számít itt. Nem hangzik függőségnek, mert akkor eléggé hiányozna. Az egészségügyi oldalához nem tudok hozzászólni , nem vagyok benne jártas.

2020. nov. 12. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Aki igennel szavazott megindokolhatná hogy miért
2020. nov. 12. 20:24
 6/13 vantel ***** válasza:
11%
Igen, mert rendszeresen fogyasztod. Az alkoholisták kezdő szintjén állsz. Jó esetben megragadsz ezen a szinten. Határ a csillagos ég. Lásd jutúb legenda.
2020. nov. 12. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
60%
Talán az a szakmailag is korrekt válasz, hogy alkoholista nem vagy, de alkoholfüggő igen (hiszen talán ez biztosítja a napi életviteled rendszerességét).
2020. nov. 12. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Nemmel szavaztam, mert én is egy kupicát (kb. 23 ml) iszok minden nap (ha tehetem), vagy valami erősebből (80%), vagy egy sima likőrből (17%). És azért szavaztam nemmel, mert évek óta ezt csinálom és nem okoz függőséget, volt hogy hetek is kimaradtak. Ha a hatásáért kell, az más, de ha nincs hatása (mivel ilyen kevés), akkor nincs mire ráfüggni sem!
2020. nov. 12. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Az erősebbet kedvelem amúgy én is, sokkal kevesebb kell belőle, így gazdaságosabb. Tehát a 80%-nál elég napi 15 ml is, sokkal könnyebb adagolni teába vagy kólába.

De amúgy általában véve így is sajnálom rá a pénzt vagy nem kivánom már amikor elfogyott az üveg, és csak születésnapomra szoktam venni újra vagy nagy ünnepkor. Max évi 3 alkalom

2020. nov. 12. 21:44
 10/13 Phoney ***** válasza:

Lehet valaki alkoholista napi 3 centtel, de nem attól lesz az, hogy napi 3 centet iszik, hanem attól, hogy kényszerből csinálja. (Akár észreveszi, akár nem.) De alkoholistánál nem igazán van olyan, hogy kifogy az üvege és hónapokig nincs ingere újat venni.


Ha rendszeresség alapján lehetne diagnosztizálni, akkor nem kellene mindenféle bonyolult diagnosztikai kritérium az alkoholizmushoz (a DSM-IV vagy V-ben), csak egy kérdés lenne: iszik-e adott rendszerességgel vagy nem... ehhez képest ilyen pont nem szerepel benne.

2020. nov. 13. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!