Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Melyik a kedvenc whisky fajtád?

Melyik a kedvenc whisky fajtád?

Figyelt kérdés

#Tennessee #rozswhisky #kukoricawhisky #malátawhisky #zabwhisky
2020. nov. 22. 18:47
1 2
 1/19 qkker1 ***** válasza:
100%
Four Roses Single Barrel
2020. nov. 22. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

1.

A four roses nem egy fajta , hanem egy márka.

(a four roses egy bourbon)

2020. nov. 22. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
scotch single malt
2020. nov. 23. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 Phoney ***** válasza:
100%

Bourbon. Az az egyetlen whiskyfajta, amit nem tudok megunni. A klasszikus blended scotch-ot is nagyon szerettem, de ahhoz hasonlót talán már csak a japánok csinálnak a Nikkánál.


Nem kizárt, hogy ha a pénz nem számítana, akkor malátawhiskyt mondanék, de abból ma már 16e fölött kezdődnek az olyanok, amiket élvezek is.

2020. nov. 23. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 Mr.Q77 ***** válasza:
0%

Nem értem a kérdést: A whisky (Skót) ból van kb 2-3 fajta

-Single Malt (egy lepárlóból származó csak árpát (malátázott árpából készült) tartalmazó whisky: ez az igazi valódi Skót whisky

- Blended Malt/Vatted Malt/Pure Malt- Whisky: különböző lepárlók Single Maltjainak keveréke, tehát ez is még egy igazi Skót Whisky

- Blended Whisky: valódi SM Whisky mellett tartalmaznak egyéb más gabona párlatot (jellemzően olcsó iparilag nagy téteben előállított párlat) így csökkentve az előállítási költséget, élvezeti értékük csekély, de legalább olcsóak, berúgni/koktélba megfelel.


Aztán még földrészek szerint is csoportosíthatjuk: Skót/Canada/Japán/India/Dél- Korea.


Whisk(e)y meg alapból Ír vagy Amerikai, de ez már egy másik történet.


Na szóval van az embernek 3 választása ebből mit akarsz leszűrni? azt nem értem


kb olyan mintha azt kérdeznéd milyen fajta kocsikat kedvelsz (combi/sedan/SUV/cabrio)


nem Whisky márkákra/kiadásra gondoltál?

2020. nov. 23. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Pl az én kedvencen a Jack fire. Ilyesmire gondoltam.
2020. nov. 23. 16:43
 7/19 Phoney ***** válasza:
100%

ma 14:56


1. a skót whiskynek egy negyedik fajtája is van, a grain scotch.

2. a kanadai whiskyt is whiskynek címkézik, az tesók közt is még 2 whiskyfajta

3. hogy a whisky és a whiskey mást jelent, az csak egy olcsó, 70 éves reklámfogás a skótoktól; ha nem ebből élsz, akkor kár cirkuszolni rajta: [link]


Most hogy a single malt "az igazi valódi Skót whisky", hát bocs, de a skót whisky mint kategória nem létezett a klasszikus blended scotch előtt. Évszázadokon át semmi többet nem jelentett, mint bármi szart, amit a skótok gabonából főztek. Malátázott vagy malátázatlan gabonából, árpából vagy nem árpából. A "csakis árpamalátából" az utána jött.

2020. nov. 23. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Van kukorica whisky is.
2020. nov. 23. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

16:44

Mi vagy te valami élő wikipédia? Nekem a whisky az whisky. Meg kell inni és berugik tőle az ember. Persze becsülöm a tudásodat, csak nem értem. Te whiskygyárban dolgoztál? . Gondolom a whiski is olyan mint a többi. megcsinálja valaki valahogy. Belerakja az üvegbe, én megveszem, ízlik, megiszom, berugok, adoka haveroknak is. Mondjuk a többi pia is ugyanez. Azért szeretem a jack firet mert az ütős is és nem égeti a gégémet. Ennyi.

2020. nov. 23. 17:06
 10/19 A kérdező kommentje:
Bocs csak kicait sokat idtam. De majd minden jó lesz
2020. nov. 23. 17:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!