Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » A 100% ageves tequilak miért...

A 100% ageves tequilak miért nem olyan finomak mint mondjuk a Sierra?Mit tesznek a Sierraba?

Figyelt kérdés
Eddig Sierra tequila-t ittam,amit többek közt itt is olvastam hogy nem 100% ageves,viszont nemrégiben kettő 100% agevest is volt szerencsém kipróbálni (El Jimadort,illetve az "1800" nevűt) és valami pocsék seízű,keserű volt mindkettő,pedig az utóbbi elég drága is volt,ami azért érdekes mert elméletileg ezek volnának az igazi tequilák,de miért,mitől jobb a "műtequila"?

2020. nov. 30. 22:12
 1/3 anonim ***** válasza:
73%
Azt se tudod miről beszélsz. Eleve ami nem 100% agave az nem tequila. A minősége azon belül a különböző agave fajták arányától függ. A Sierra olcsó szemét, nem bántóan sz.r inkább olyan semmilyen. Nyilván ez sokaknál jó pont.
2020. nov. 30. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Én pont hogy a 100% ageves tequilánál éreztem ezt a fajta íztelenséget amit te mondtál,nekem a sierra karakteresebbnek tűnt,és nyilván tudom mit beszélek,hisz jómagam is "műtequilának" minősítettem a sierrat,és leírtam azt is hogy a 100% ageves az igazi,szóval nem tudom miről beszélsz...
2020. nov. 30. 22:23
 3/3 Phoney ***** válasza:
100%

Egyrészt, párlatoknál az "íztelenség" elég szubjektív tud lenni; nem kizárt, hogy neked a tiszta agávé magában jellegtelenebb, mint egyéb cuccal keverve (kukorica vagy melasz valószínű). Másrészt, finomítástól is függ: már egy ideje nem ittam Sierrát (akkor még az El Jimador 100% kimondottan karakteresebb volt nála), de ha úgy választják el a párlatot, hogy "mocskosabb" jellege legyen, akkor könnyen lehet "karakteresebb", legalábbis a te ízlésednek. Ami az egyik ember karakteresnek érez egy szeszben, az a másiknak lehet kaotikus és ezért jellegtelen.


tegnap 22:20

Törvény szerint legalább 51% agávéból készül a tequila... a 100% de agave tequila egy külön törvényi kategória a tequilán belül.

2020. dec. 1. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!