Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » A Johnny Walker Red Label...

A Johnny Walker Red Label csak szerintem a "legihatóbb" viszki?

Figyelt kérdés

Ittam már sima jack danielst, ballantinest de számomra mind ihatatlan, annyira fura az utóíze.


Ennek a red labelnek viszont semmilyen durva utóíze sincs. Érzem, hogy viszki és erős, de nincs hányingertkeltő íze.


Ti hogy vagytok ezzel?


2020. dec. 5. 11:16
 1/10 anonim ***** válasza:
24%
én nem iszom alsópolcos whiskeyt, úgyhogy nem tudok erre érdemben válaszolni
2020. dec. 5. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Phoney ***** válasza:
81%

Még tapasztalt fogyasztóknál is borzasztóan ízlés kérdése, hogy az ilyen éretlen whiskyk közül kinek mit vesz be a gyomra. Nagyon sok komoly whiskykedvelő számon tart olyan olcsówhiskyket, amiket egy kicsit akár élvezni is tud, de nagyon változó, hogy melyeket.


Ezek nem átlagos, hanem nagyon olcsón megcsinált whiskyk, amiknek az árából üvegenként ezer forint ha visszajut a gyártókhoz. A mai whiskypiacon már nagyon kevés olyan tétel van 10 ezer alatt, aminek érdemes rá kidobni az árát.


Ebből a mindenki által ismert olcsó "divatmezőnyből" nekem pl. egyedül a Jack D. élvezhető, de alig drágábban már kimondottan kellemes amerikai whiskyk is vannak (mondjuk nem biztos, hogy neked ízlenének). A Red Labellel úgy vagyok, hogy az olcsó skótok közt annak utálom a legkevésbé az ízét, de azt sem tudom élvezni.

2020. dec. 5. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
59%
A jó öreg Jim Beam jön be számomra. De a Johnny Walker is jó. A volt főnököm nagy whiskey rajongó volt. Nála kóstoltam nagyon komoly drága whiskeyt ami tényleg nagyon finom volt. De nagy általában a "felsőpolcos" csak sima sznobizmus. Ez a véleményem
2020. dec. 5. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
47%
Ha vége a korlátozásoknak menj el egy komolyabb bárba és kóstolj normálisakat, utána beszélünk. Ez kb. az a whiskyk között mint a söröknél a kőbányai világos.
2020. dec. 5. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Phoney ***** válasza:

ma 11:40

Mondjuk a mai Jim Beam minden, csak nem "jó öreg", ebben a formában 5 éve létezik :)) Az igazi "jó öreg" Jim Beam-et én is szerettem, azzal halt ki végleg (a magyar piacról legalábbis) a kimondottan olcsó de élvezhető whisky, amikor megvették a japánok. Persze annyira nagyon jó azért nem volt, azt is sokan utálták.

2020. dec. 5. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
5-ös. Mostanában nem vettem mert, még van régi gyártású. De kiváncsiságból veszek egy kis üveggel és összehasonlítom őket. A drágábbak közül pl. -Maker's Mark privat barrel- az nálam nagyon bejött. Egyébként, tényleg azon múlik hogy ki milyen ízeket szeret ill. kinek mennyire finom az íz érzékelése.
2020. dec. 5. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Phoney ***** válasza:

ma 12:37

Irigyellek, oszd be a régit, mert a hozzá hasonlók ma 8-9e körül kezdődnek :) (Pl. Bulleit bourbon.)

2020. dec. 5. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Dorian Gray ***** válasza:

Phoney! Téged gyakran látlak whisky ügyben írni.


[link]

Hozzá véletlen volt már szerencséd? Én kint élek, és egyszer vettem egy üveggel valami kemény 14 fontért:D Nyilván nem kell csodát várni ettől, de a piros Johnnyra olyan köröket vert. Nagyon meglepődtem. Ráadásul amazt, a neten 20-22 fontért árulják (boltban életemben nem láttam pirosat itt kint, ez is jelenthet valamit:) ), szóval árban sem kevés e a különbség. Ennyit számít,hogy plecsnis egy whisky és a marketinget fizeted meg, vagy nem.

2020. dec. 29. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Phoney ***** válasza:

Dorian Gray:

W&M-ből a "Triple matured" változatot ittam pont a hónapban (elvileg most ez náluk az alapkiadás, nem tudom). Olcsóblendnek meglepően tiszta, és a sherry finish is sokat ment rajta, de hogy köröket verne bármire is, azt nem mondanám. Nálunk ez most több helyen 7000 Ft/L-ért akciós, ez magyar adók mellett whiskynek elég olcsó.

A piros Johnnie-nak sem az a baja, hogy alapvetően sokkal rosszabb színvonal lenne ennél, hanem az, hogy olyan oldschool stílusa van, ami csak sokkal érettebb formában működött, igazán jó utoljára úgy 20 éve lehetett. De sokaknak ma is jobban ízlik a többi blendnél.

2020. dec. 29. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Dorian Gray ***** válasza:
Lehet kicsit sarkosan fogalmaztam, talán az van benne, hogy évekkel ezelőtt ittam utoljára pirosat, és hát konkrétan ilyen rettenetes pancs kicsit hígítós szaga volt, amiből félkortyot bírtam inni. Rettenetes volt. Azon utolsó élményem alapján 3000 forintot is sokallnék egy üvegért belőle. Ehhez képest nekem a WM az egy bármikor vállalható, "általános piálásra tökéletes" olcsó blend. Így értettem a köröket ver rá dolgot. Persze nyilván ízlésről vitatkozni nem illik, mert másnak lehet az enyém furcsa.
2020. dec. 29. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!