Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Fordult elő már valakivel...

Fordult elő már valakivel hasonló?

Figyelt kérdés
Pár éve történt, hogy házibuli alkalmával megittam egyebek mellett zárásként egy üveg rozé pezsgőt, és olyan hihetetlenül másnapos voltam utána, hogy szabályosan meg akartam halni. Még másnap délután is okádtam, plusz több napig tartó fejfájás gyötört. Rengetegszer voltam másnapos előtte is, pezsgőt is rendszeresen fogyasztottam akkoriban (száraz fehéret) sokszor mindennel keverve de csak a szokásos másnaposság várt mindig. Igazábol nem is gondoltam ekkor bele, amig iden szilveszterkor újra elő nem fordult a forgatókönyv. Iszogatás nagy mennyiségben, és zárásként a rozé pezsgő, életemben másodszor, és újra a pár évvel ezelőttiek történtek meg. Iszonyatos másnaposság, másnap délelőti/délutáni hányások, napokig tartó fejfájás. Emiatt kezdtem el azon gondolkozni, hogy nem lehetséges, hogy köze lenne a rozé pezsgőnek a jelenséghez? 2x történt ez meg, mindkétszer nagyjából ugyan az a mennyiség fogyott el +az üveg rozé pezsgő. Mással fordult már elő hasonló?

2021. jan. 12. 17:26
 1/9 A kérdező kommentje:
Sima száraz pezsgővel is számtalanszor előfordul hasonló és akkor még sincsen semmilyen extra másnaposság
2021. jan. 12. 17:28
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha ennyire rosszul jön ki rajtad akkor miért iszod?
2021. jan. 12. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Az első után még nem gondoltam, hogy a rozé miatt lehet, most tudatosult a 2.alkalommal.
2021. jan. 12. 17:34
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Akkor ne fogyassz többet és nem fog rádjönni a "meg akarok halni" érzet.

Együtt tudok érezni, én is atom szarul vagyok tőle, de nem iszok és nincs bajom belőle.

2021. jan. 12. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Én mndig brutál migrént kaptam a pezsgőtöl, akkor is ha nem ittam sokat belőle és nem is kervertem semmivel. Ergo már 10+ éve nem iszom pezsgőt, koccintásként, alkalmakkor sem, a földön nincs az a pia, ami megéri azt a szenvedést, amit nálam okoz. Egy darabig még persze próbálkoztam anno, hogy ugyan mi bajom lehet, ha csak koccintok egy decivel és amúgy száraz fehérbort iszom, hisz szőlőböl van mindkettő, de sose lett jó vége.

rengetegen nem bírják a pezsgőt, emaitt sokan nem is szeretik, neked sem lesz semmi bajod tőle, ha elhagyod, minek kísérletezgetni vele, van elég pia bőven, hogy igyál olyasmit, amit bírsz is, mert ha a rosé fajtától ennyire rosszul leszel, a többit sem fogod idővel bírni, minek akkor kísérletezni, nem kényszerít senki sem.

Mondjuk az ettől függetlenül elég általános jelenség, hogy brutál másnaposságot okoz, ha kevered valamivel, pláne ha nem csak egy pohárral iszol, hanem egy egész üveggel és mellég még mást is. Nem csodálom, hogy kidobtad a taccsot.

Nem vagyok épp absztinens alkat, de ha egy üveg pezsgőt csak úgy zárásnak megiszol az egész esti vedelés után, akkor ne lepődjél meg azon, ha másnap halni készülsz.

2021. jan. 13. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Én is így vagyok vele, az egyetlen alkoholos ital, amit még akkor is elutasítok, ha modortalanság elutasítani.
2021. jan. 14. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
A pezsgő a legalattomosabb pia a világon. Én úgy vagyok vele hogy ha csak azt iszok akkor még nincs nagy baj de bármi más mellé iszom nincs jó vége. Nekem életem legdurvább másnapossága egy szilveszteri buli volt jópár éve mikor sok sör meg tömény után már rendesen részegen csináltam magamnak egy jókora adag (másfél liter) vodka-pezsgő-energiaital koktélt 2.5 deci vodkából, fél liter energiaitalból meg 0.75l (1 üveg) pezsgőből és reggelig megiszogattam. Na annak a másnapja olyan volt hogy azt nem kívánom senkinek, és az azt követő nap volt olyan mint egy átlagos másnap. Szerintem ezt a zárásként pezsgőivást hanyagold, a rozét pláne abból kiindulva amit mondtál. Ünnepi alkalmakkor igyál, vagy ha nagyon szereted akkor csak azt igyál az este, de ne idd rá másra mert nincs jó vége.
2021. jan. 15. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A pezsgőt Én sem bírom meginni. Nem is szeretem. Én sem szoktam koccintani sem. Nem tudom mi van benne amitől ennyire rosszul vagy, engem a sok szénsav zavar.
2021. jan. 16. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Senkinek nem tűnt fel, hogy a kérdező nem egy poharat írt, hanem egy üveget? Persze kérdező, biztos maga a pezsgő a gond, véletlenül sem az, hogy egy egész üveggel nyomsz be belőle.
2021. ápr. 14. 04:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!