Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Miért ennyire más a sörös,...

Miért ennyire más a sörös, boros, és vodkás részegség?

Figyelt kérdés

Saját tapasztalaim alapján:


Sör:


-Egyszerre felélénkülsz és elálmosodsz

-A legerősöbb szédülés a felsoroltak közül

-Nagy butaságokat csinálsz és mondasz

-Alig bírsz elaludni, pedig álmos vagy

-Reggel fáj a fejed


Bor:

-Nem "üt be" annyira, mint a sör

-Inkább introspektívebb és szomorúabb leszel

-Kevesebb valóságtól elvonulás, több mély gondolat

-Álmodban kimegy


Vodka:

-Melegséged érzel a testedben és úgy gondolod, minden ember a testvéred

-Javítja a hangulatod, de nem tesz bohóccá

-Nagyobb adagtól érzel csak tudatváltozást

-Hamar kimegy a hatása


Bónusz:


Sör+vodka feles:


-A legjobban kiüt

-Afféle "legális partidrog"

-Fel is élénkít és meg is hülyít

-Zárkózott emberként is kommunikatív leszel

-Szóljon a Rock!



2021. jan. 17. 22:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
84%
Felszívódás gyorsasága szerintem,illetve alkoholtól leterhelt állapotban talán nem mindegy,hogy mit kap még a szervezet. Meg ahogy másnap érzed magad...a bortól nekem olyan gyomorsavam van,hogy a saválló acél sírva könyörögne,ez lehet társul még más rossz érzésekkel,ha még a fejem is nagyon fáj a sok töménytől. Mer ugye csak behuppanunk az ágyba,és lesz ami lesz.
2021. jan. 17. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
82%

Èn nagyon ritkán iszok alkoholos italt, de mindig egyformán èrzem magam tölük, szèdülök, jò kedvem van, lassan beszèlgetek ès közben kell koncentráljak a mondandòmra mert hanem elfelejtem mit akarok, ha ennèl a szintnèl nem àllnèk meg akkor ròkàznèk... azt meg utàlom. ilyeneket mint te mèg nem tapasztaltam.

43/n

2021. jan. 17. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Nálam

Fröccs frissít és lazít a bubi és az alkohol miatt. Erről pörgős, vidám leszek. Nincs az a mennyiség, amitől kkütöm magam.


A bortól filozófus leszek.

2 üveg lecsúszik.


A töménytől bátor és merész (idióta). 2dl és megszünök létezni.


A sörtől agresszívvá válok.

Negyedik után már vigyáznom kell.


Cider (na nem a kommersz számmörszbí, hanem egy method tradicinel) lehozzá a csillagokat az égről. Forog velem a világ és kívülről látom magam. Mozgás koordináció egy pohár után megszünik. Fél üveg (3,5 dl) után repülök a föld fölött. Valahogy nem igazán létezik ilyenkor a világ.

2021. jan. 17. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
76%
Sörben van komló, ami altató hatású és vizhajtó hatása is van a sörnek amellett, hogy az alkohol megköti a vizet. Ettől van az az erős másnaposság. Ezt 2 korsónként 3dl vízzel lehet ellensúlyozni. Emellett sok benne a b vitamin, ami szintén lazító, nyugtató hatású.
2021. jan. 17. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
75%

4


A sör nagy része víz.Ezért szerintem ha a sörözés megkezdése előtti órákban megvan a bőséges 2-3 liter folyadékbevitel,akkor az elegendő.Nem szükséges közben is vizet fogyasztani.


A töménynél már kell közben is a víz.Ha a kellemetlen tüneteket elkerülni vagy mérsékelni akarja az ember.

2021. jan. 18. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
31%

Ügyes vagy.


Biztos sokat tudsz a vízhajtó biológiai hatásáról a sörnek. És még sosem kellett többet vizeled a sörtől, mint a víztől és próbáltad is, hogy ha dehidratáltság fogalmát ismered, ha vizet iszol sörözés közben, miként hat a fejfájásra és azt is tudod, miként működik A alkoholmérgezés dehidratált állapotban.


Már vissza is vonom amit írtam, mert te máshogy gondolod.


Neked van igazad.

Én kérek elnézést!

2021. jan. 18. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
81%

6

Nem írtam olyant,hogy nincs igazad.

Akkor átfogalmazom..Saját tapasztalatom alapján ha a sörözés megkezdése előtti órákban megtörténik a megfelelő hidratáció, bőséges folyadékbevitel (2-3 liter víz) formájában,akkor nem szükséges a sörözés időtartama alatt is vizet fogyasztanom a másnap elkerülésének okán.Nem jelentkeznek a kellemetlen tünetek.

Meg mondjuk 10 sör mellé még plusz másfél liter vizet azért már nem igazán kíván az ember.

--------------

Persze tömény mellé már kell a víz.És jól is esik.

2021. jan. 18. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
55%
Nálam teljesen egyformán hat mind, csak a szaga más. (Mindig iszom az alkohol mellé extra vizet vagy üdítőt a kiszáradás elkerülése végett.)
2021. jan. 18. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
55%
A sör malátaalkohol. A bor szőlőből van. A vodka pedig gabonaszesz. Máshogy hat. Ez olyan mint a tea-kávé, ugyanaz a koffein van mindkettőben mégis máshogy hat.
2021. jan. 18. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Sört nem iszok, de a részegség nálam minden piánól ugyan olyan, az emésztőrendszeremre gyakorolt hatásuk más.
2021. jan. 19. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!