Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Az alkoholistának számít aki...

Az alkoholistának számít aki rendszeresen iszik alkoholt, viszont nem függő?

Figyelt kérdés
2021. febr. 20. 00:59
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
55%
Micsoda? XD Rendszeresen iszik alkoholt,de nem függő? XD Te nem vagy tisztában akkor azzal,hogy mi az hogy függő.
2021. febr. 20. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Szerintem meg te nem vagy tisztában vele. Attól, hogy valaki rendszeresen csinál valamit nem függő. Akkor lesz az, hogyha már nem teheti, akkor valamilyen elvonási tünete van. Ne okoskodj, ha nem vagy tisztában a dolgokkal.
2021. febr. 20. 04:32
 3/21 anonim ***** válasza:
85%

Ezt nem egyszerű megválaszolni, de szerintem igen.

Én nem tudok ilyen definíciókat, meg hogy mi micsoda, csak a saját tapasztalataimból indulok ki.


Az a baj, hogy a pia egy rettentő sunyi, alattomos mocsok.

Ebből 2 dolog következi, legalábbis ennyi jut eszembe.

Az egyik, hogy amire te azt mondod, vagy hiszed, hogy nincs elvonási tünet, ott már bőven lehet elvonási tünet, anélkül, hogy felismernéd.


Az elvonás nem csak abban nyilvánul meg, ha már valakinek remeg a keze...

Az elvonás olyan sunyin b@szkurálja a tudatalattidat, hogy észre se veszed, milyen döntést miért hozol meg...

pl 3 hónap alkoholmentesség után, mikor "bebizonyítottad" magadnak, hogy nem vagy alkesz, automatikusan elindulsz a boltba piáért, mert miért ne.

Csak mikor próbálsz teljesen lejönni a piáról, akkor tudatosul benned, hogy 3 hónap a max amit kibírsz, utána meg még kevesebb, még kevesebb....

Szóval a mentális függőség anélkül jelen lehet, méghozzá elég keményen, hogy egyértelműen azonnal fel tudnád ismerni.


A másik, hogy ha valóban nincs függőség, az nem marad úgy.

A rendszeresség függőséget okoz, és qrvára nem lehet észrevenni, hogy ez a függőség mikor kúszik be úgy az életedbe, hogy utána ne tudd lerázni.

Tök jól lehet "vigasztalni" magad olyanokkal, hogy nincs függőség, meg én irányítom, akármikor letehetem, csak ezt nem egyszerű letesztelni!

2021. febr. 20. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
78%
Én a saját példámat tudom leírni. Én alkoholista vagyok és függő is. Viszont most is kb. 1 hete nem iszom, de mégis függő vagyok. Kibírok hónapokat is, de függő maradok életem végéig. Ha valaki egy bizonyos szintet meglépett életében, azaz "nagyivó" lett, az számolhat azzal, hogy függő lett. Ha napi egy-két sörnek megfelelő fogyasztás állandósult, akkor azt még a WHO is elfogadja, azaz kissé függő ugyan, de elfogadott, tehát nem alkoholista.
2021. febr. 20. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
77%
Ha nem megy más rovására akkor nem az !
2021. febr. 20. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 molnarmarcell21 ***** válasza:
49%
Biztos, hogy nem vagy függő? Kibírsz minden gond nélkül egy hónapot anélkül, hogy hiányozna a legkisebb mértékben?
2021. febr. 20. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
63%
Az alkoholisták nagyrésze tagadja hogy függő..jajj én nem,csak munka után nehogy ne igyam már meg.Jajj most az a üveg bor,az még egészséges is.stbstbstbstb
2021. febr. 20. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
84%
Rendszeresen iszok, nem tartom magam alkesznek. Nem azért iszok, mert muszáj, hanem mert szeretek. Most is itt van mellettem egy sör. Évi 4X1 hónapot nem iszok semmit. Részeg sose vagyok. Lehet, hogy mások szemében ez már alkoholizmus, de nem izgat. Én tudom, hogy nem.
2021. febr. 20. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
67%

Az alkoholista az utolsó utáni pillanatig tagad, ezért nem lehet őt meggyógyítani külső segítséggel soha. Akkor kezdődhet a gyógyulás, ha az alkoholista saját maga határozza el.

Ott kell mindet hagyni.

2021. febr. 20. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
86%
Lepontoztátok a 9-t,de baromira neki van igaza.Minden alkeszt ott kell hagyni különben a te életed megy tönkre.Sajnos tapasztalat.Minden egyes családtagom alkesz volt,másról se szólt az életem mint takarítani utánuk.Elviselni a bűzt ami belölük jön.Számlák,felelősség,munka minden rám hárult,miközben ők iszogattak szédelegtek.Fontosabb volt a bor mint a villanyszámla.Már aki csak szereti az izét azt otthagynám a picsába,iszogasson csak magának.
2021. febr. 20. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!