Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Az alkoholistának számít aki...

Az alkoholistának számít aki rendszeresen iszik alkoholt, viszont nem függő?

Figyelt kérdés
2021. febr. 20. 00:59
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
95%

5 évig dolgoztam 46 fiatal, értelmiségi férfival, (épületgépész technikusok) és nem volt nap, hogy ne lett volna ok berúgásig az ivásra. Névnap, szülinap, házasság, válás, húsvét, karácsony, szilveszter, szabira megyek, szabiról jöttem, vagy csak úgy, mert esik az eső vagy süt a nap.

Aztán eljöttem onnan és azóta sem jut az eszembe az ital, legfeljebb egy pohár pezsgő szilveszterkor. Nem megyek a boltba venni, mert nem hiányzik, idestova ennek 20 éve. Én biztos nem voltam akkor és ott sem alkoholista, pedig nagyon könnyű lett volna rászokni.


Ebből csak azt akarom kihozni, hogy létezik alkoholizmusra való hajlam és hogy valaki alkoholista napi 2 sör, vagy liter bor(3 pohár) után, azt csak ő döntheti el, amennyiben gond és hiányérzet nélkül képes lenne ezt az iszogatós rituálét törölni az életéből, akár örökre.

2021. febr. 20. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
48%
Ha rendszeresen issza, az pont azt jelenti hogy függő, hisz rendszeres az igénye az ivásra. Legalábbis feltételezem hogy nem útálkozva dönti magába a piát, csak hogy pusztítsa ahol éri. Akkor viszont egy folyamatosan fennálló igényt kell már kielégítenie a rendszeres ivással, ez pedig már nem is kicsit függés.
2021. febr. 20. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
24%
Nagyapám 20 évig napi szinten lerészegedett, aztán 65 éves kora körül pár hét leforgása alatt abbahagyta a piálást, és azóta csak néha iszik 1-2 sört, meg ebéd mellé megiszik 1 pohár bort néha. Sztem sincs olyan h alkoholizmus. Az iszik aki akar, aki meg nem az nem,.
2021. febr. 20. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
28%

Rák sincs. Aki akar, az rákos lesz, aki meg nem akar, az nem lesz.

Vagy mégis?

2021. febr. 20. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
60%
2.:Alkoholista vagyok és drogfüggő,megjártam a rehabot,most tiszta vagyok 4 éve.Nehogy már ne tudjam,hogy mikor függő valaki és mikor nem.Amit leírtál (ha te rólad van szó) az szimplán önbecsapás,tudom,mert átmentem rajta,én is ezt hittem,a legvégsőkig tagadtam másoknak és magamnak,hogy függő lennék,ez így megy,ezt nem kell szégyellni,azt viszont már sokkal inkább,ha nem akarsz semmit tenni ellene,mert neked jobb így,ha azt hiszed,hogy te nem is vagy rászokva.
2021. febr. 20. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
0%
A függőség baromság. Pszichológusok találták ki, hogy megmagyarázzák azt amiről fogalmuk sincs. És akkor el lehet intézni ennyivel h valaki függő.
2021. febr. 20. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
75%
Aki rendszeresen iszik, az alkoholista és függő. Akár tetszik, akár nem, sajnos ez van.
2021. febr. 20. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
53%

Alkoholista és alkoholfüggő ugyanaz, aki abszolút nem bírja megállni ivás nélkül, kapva kap minden ilyen alkalmon, és alkohol nélkül huzamosabb idő után már jelentkeznek rajta az elvonási tünetek!

Aki viszont csak szimplán megszokásból szeret kicsit iszogatni, de nem viszi túlzásba a mennyiséget, és lazán gond nélkül meg tudja állni azt, ha valamiért nem ihatna, az nem alkoholista!

Mennyiségen és főleg akaraton egyaránt múlik a dolog!

Mennyiségből Wikipédia szerint az egészséges felső határ férfiaknál 21, nőknél 14 egység hetente. 1 egység = 1 pohár sör, 1 dl bor, vagy 3 cl tömény.

2021. febr. 20. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a választ. Én nem iszok alkoholt csak nagyon ritkán. Szeretem az ízét, azért iszom, de berugni sosem akarok, sőt még bebódulni sem. (utoljára vagy 5 hónapja ittam, de ha elköltözök lehet majd gyakrabban fogok inni.)
2021. febr. 21. 00:38
 20/21 anonim ***** válasza:
50%
19.:Szívesen! :)
2021. febr. 21. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!