Alkoholizmus, ha?

Figyelt kérdés

Alkoholizmus, ha

- amikor elkezdek piálni, akkor full részegségig iszok. Ha 3dl whisky van otthon megiszom, de még nem vagyok részeg, akkor rendelek futárral italt.

- előfordul, h berúgok és másnap eszembe jut, h jó lenne még inni. Ilyenkor, ha iszom, akkor már nem rúgok be és 3. nap már nem iszom.

- az elmúlt 1,5 évben havonta 4-7 alkalommal rúgtam be

- régen cigiztem, leszoktam. De amikor iszok, akkor láncba dohányzom. Aztán 3-4 napig nikotin elvonást tapasztalok. DE mivel a piával legitimálom a cigit. Azaz "nem vagyok dohányos már, csak italozáskor cigizek." Ezért van, h a piálás, cigizés után 2-3 napig azért gondolkozom, h inni kéne, mert akkor lehetne cigizni. Mert gondolván: "ha csak úgy cigizek, h nem piálok, akkor ismét dohányos vagyok."

- amikor meghiúsul egy piálás, akkor ideges leszek és rosszkedvű. De kb. 15-30 perc alatt túl tudom magam rajta tenni. Tehát nem őrlődök rajta vagy nem megyek el odáig, h mindképpen bepiálok.

- előfordult, h egyedül kezdtem el piálni, de olyan nem volt, h egyedül kezdtem és egyedül is piáltam be.


Az apám alkoholista volt, abba halt bele.

Most úgy döntöttem, hogy teljesen abbahagyom az ivást. Bár volt, amikor alapból mondjuk 2 hétig nem ittam, mert nem értem rá, nem úgy, h elterveztem előre és semmi elvonási nem volt. Talán az mondható elvonásinak, h 2 egymás utáni komoly bepiálás után, 2-3 napra rá fájt a fejem, levert voltam, de ez kb. egy délutánt jelentett.


Ez gondolom enyhe, kezdődő alkoholizmus, amire ha nem figyelek, akkor súlyosbodhat.

Vagy ez csak hiszti? Simán belefér heti 1 néha heti 2 berúgás, ha egyébként fut a szekér? Még akkor is, ha apám nagyon komolyan alkoholista volt?



2021. márc. 12. 14:58
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Heti 1-2 berúgás az átlagos alkesz tempó, de jobban jársz ha havi 1re szorítod.
2021. márc. 12. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 alletta ***** válasza:
89%

szerintem alkoholista vagy, de legalábbis afelé haladsz. nem hiszti, hidd el. időnként kívánod a piát, nem egy pohár sört, vagy bort iszol meg, hanem ahogy írod, berúgásig iszol. talán észre sem veszed, szép lassan mindennap inni fogsz.

ne igyál, még most tudod magad (talán) kontrollálni, idővel ez egyre nehezebb lesz.

2021. márc. 12. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy vettem észre, hogy ha az emberben már felmerül a gondolat, hogy "vajon alkoholista vagyok-e", akkor minden esetben igen rá a válasz.
2021. márc. 12. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
94%
Nem is kell mondani, te is tudod, hogy alkoholista vagy.
2021. márc. 12. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Azt hozzá teszem, h azóta van így mióta home office-ba vagyok.

2 cégnél vagyok, az egyiknél tanácsadó, a másiknál meg 4 órába, de úgy, h 1db 12 órás és 1db 8 órás műszak/hét. Gyakorlatilag 3 napot dolgozom hetente. A tanácsadóit is csak azért vállaltam, h lekössem magam.

Keresek 750ezer nettót. Semmire nem lehet elkölteni a COVID alatt. Már berendeztem egy edzőtermet is. Hiába van nagy ház, edző terem vagy hát edző szoba, kis medence stb. Ha 90%al lecsökkentek a jó ingerek.

Sokan azt mondták, h az, h heti 1x berúgok nem sok. Vagyis havi 3 héten 1x és 1 hét van amikor valami nagyobb társaság összejön és 2 nap.

A nyáron költözök Spanyolba, a lezárásoknak is vége lesz, még nagyobb élet lesz. Bár érdekes, h a lezárások előtt is piáltam, de kevesebbet, pedig sokat utaztam és jó nagy társaságom van, akik rengeteget buliznak.

Lehet csak túl aggódom, meg nem a gyakoris egyszerű prolival kellene összemérni magam, hanem olyannal, akinek komoly élete van és mellette hedonista. Minden estre most elhagyom az italozást. Egyenlőre nem hiányzik kicsit se.

2021. márc. 12. 21:35
 6/7 anonim ***** válasza:
Utalhatnál nekem 500 ezret, ha van kedved. De ha nincs az se baj. Amúgy hozhatnál egy olyan szabályt, hogy csak akkor ihatsz, ha cigizel, de mivel nem cigizhetsz, csak akkor ha iszol, ezért egyiket sem fogod tudni csinálni.
2021. márc. 14. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
innen úgy tűnik, alkoholista vagy. valószínű, nem olyan régen, mert még a moderált tagadás korszakában vagy. a prolis dolgot nem értem. másoknak dolgozol, heti kétszer berúgsz, mást nem csinálsz. tehát proli vagy, bármennyire is azt gondolod, hogy "komoly életed" van. viszont még az elején felismerted az alkoholizmusodat, itt még könnyebb megállni. kitartást hozzá!
2021. márc. 15. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!