Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Más mennyire érzi gáznak ha...

Más mennyire érzi gáznak ha olcsó sört vagy olcsó bort vagy sok energiaitalt vagy más igénytelen káros dolgot vesz a boltban?

Figyelt kérdés

Péntekenként általában megiszom egy sört vagy egy pohár bort. Simán vehetnék drágábbat is, de nekem ful megfelel az arany korsó meg a la fiesta. Egyszerűen ilyen igénytelen vagyok, meg kicsit zsugori is.

Sajnos elég sok energiaitalt iszom. A kávéra érzékeny vagyok. Barátnőm is energiaitalozik. Ha jönnek vendégek őket is megitatjuk vmi olcsó lőrével.

Pennybe viszont csak én járok. Ront a helyzeten hogy a melegételt rendeljük, sokmindent a piacon veszünk és tisztálkodó-tisztító szerekért a dm-be járunk. Mindig szégyellem magam mikor megveszem ezeket. Úgy érzem hogy alkesznek vagy csövesnek néznek. Alapból kellemetlenül érzem magam ha egészségtelen meg olcsó dolgokat veszek.

A helyi Pennyben elég elbaszott embernek gondolatnak mert oda csak a károsabb és olcsóbb dolgokért járok.

Más is van akinek ilyen dolgai vannak. Kicsit kényszeresnek érzem magam.


2021. márc. 19. 20:05
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem ne érezd magad rosszul emiatt! Bevallod, hogy ennyi az igényszinted. Én ezért nem nézek le, szép dolog, hogy nem próbálod tagadni.

Azt inkább tartom gáznak, mikor valaki titokban issza az alsó polcos borokat.

2021. márc. 19. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 A kérdező kommentje:

Köszi a választ. :-) Egyébként hozzá tartozik a dologhoz hogy nem mindig éreztem gáznak az ilyesmit. Most 27 éves vagyok, 16 évesen még fel sem merült bennem hogy gáz olcsó piát venni. Örültem hogy kiadják egyáltalán. Lehet az is benne van hogy ennyi idősen már úgy érzem igényesebbnek kéne lennem.

Az arany korsót pl. nagyon szeretem. Sosem éreztem hogy jobban esne vmi minőségibb sör. Pedig ittam már életemben drága söröket.

2021. márc. 19. 20:24
 3/33 anonim ***** válasza:
90%

Ki előtt gáz?

Az ott vásároló arctalan massza előtt, vagy a robotként dolgozó, rád sem néző pénztáros előtt?

Sürgősen gondold át az ilyen ötleteidet, mert nagyon kemény életed lesz, ha minden gipszjakabnak meg akarsz felelni.

Mellesleg megsúgom,hogy a kutyát nem érdekli senki más kosara.

2021. márc. 19. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 A kérdező kommentje:

Köszi a választ, valószínűleg igazad van.

Egyébként ha nem költői kérdésed akkor a válasz az hogy a kasszások előtt gáz (rendszeresen oda járok, azért már megismernek), meg a környezetünkben élők előtt akiket vmennyire ismerünk és látják a kosarat.

2021. márc. 19. 21:08
 5/33 A kérdező kommentje:
Lehet inkább vodkát kéne vennem, azt is naponta és akkor nem gondolkoznék is f***ságokon. XD :-D
2021. márc. 19. 21:11
 6/33 anonim ***** válasza:
86%

Szerinted? Az emberek fele ezeket veszi. Azért kapható.

Simán megiszom a Köbányait,meg az Aranyfácánt. Annyira nem rosszak, hogy törje a számat.

2021. márc. 19. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
61%
Gyakran egyedül megyek a helyi Penny-be. Egyértelműen nem kedvel ott pár alkalmazott. Van, hogy csak betétet, nasit, macskakaját, és egy két literes bort veszek meg pár doboz sört, alja nasit. Direkt még a tetejére is rakom a betétet. Ebből azt gondolhatják, hogy egyedülálló macskás nő vagyok,és lám megjött zabálni és inni fogok (mondjuk ezt ja) közben van férjem.
2021. márc. 19. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
84%
Kasszàskènt dolgoztam, nem figyeltem soha ki mit vesz. Csinàltam a dolgom, ha a vàsàrló kèt perc múlva megkèrdezte volna mit vett, nem tudtam volna megmondani. Ha valamivel problèma volt, a blokk alapján tudtuk, hogy igen ma, innen vette
2021. márc. 20. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az gáz ha meg akarsz felelni valami elvárásnak, vagy rétegnek, ez képmutatás. Mennyivel egyszerűbb lenne az élet, ha nem próbálnánk beleerőltetni magunkat mindenféle szerepbe/skatulyába. Amiről te beszélsz, azok státuszszimbólumok. De a valóságban nem attól több valaki, hogy drága sört vesz. Ez a mai tarsadalom rákfenéje.
2021. márc. 20. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
25%
Miért foglalkozol vele hogy ki mit gondol? Az az ő dolguk nem a tied. Szerintem is gáz igénytelennek lenni, de nem nekem kell megfelelned hanem magadnak. Majd pár év múlva jönnek az egészségügyi problémák és akkor lehet elgondolkozol hogy csak jobban oda kellett volna figyelni az egészségre. Ha teheted akkor spolrtolj valamit ha már nem tudsz ezekről lemondani, de végülis a te dolgod.
2021. márc. 20. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!