Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Napi 3 doboz sör még elfogadható?

Napi 3 doboz sör még elfogadható?

Figyelt kérdés
Kedvenc italom a sör,szeretem az ízét és 1-2 dobozzal nem elégszek meg. Nem mondanám magam alkoholistának de az alkoholmentest nem birom meginni. Hosszú távon lehet valamilyen károsító hatása, egyéb alkoholt nem iszok és nem is dohányzok. 28/F
2021. márc. 22. 14:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
70%
Napi ivás nem elfogadható, akkor sem ha 3 korty.
2021. márc. 22. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
64%
napi 1 doboz is már alkoholizmus... nem kell ahhoz feltétlen berugni. de napi 3 tartósan szintén az, hiába nem tartod magad annak. káros hatása lehet hosszútávon,mert ennyi már nem biztos, hogy az egészség kategória
2021. márc. 22. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
78%
Az már alkoholizmus.
2021. márc. 22. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
21%

Napi 3 doboz szerintem kicsit sok.

Olyat viszont tudok akinek vese gondra azt mondta az orvos, hogy esténként 1 sör, szigorúan csak az alkoholos. Ha nem megy dolgozni vagy valami, akkor minden este, ha megy, akkor aznap este hagyja ki.

Most nem is az, hogy húú, alkoholizmus. Hanem 3 már lehet túlhajtja a vesédet és a májadat is. Nem a legjobb dolog.

De amúgy a sör tisztítja a vesét és pótolja az ásványi anyagokat is. Nem azt jelenti, hogy gyógyszer és jót tesz minden áron.

De hasznos kis dolog, de semmit nem szabad túlzásba vinni.

Amúgy te életed, te döntéseid. Egészségedre.

2021. márc. 22. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
37%
No ha hamarébb olvastam volna megírhattam volna, hogy itt le leszel alkoholistázva. Be is jött.
2021. márc. 22. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
47%

Rendszeresen fogyasztod és gondolom, szr, mikor nem ihatsz.


Alkoholista vagy, és megnyugtatlak, mindenki a sörrel, vagy borral kezdi, a tömény egy következő állomás.

2021. márc. 22. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
83%

Határeset, de inkább sok. Férfiaknak napi 1-2 egység alkohol, azaz kb 1-2 sör az ami még hosszútávon elvileg nem szabad, hogy egészségügyi gondot okozzon.

Rövid,-közép távon a 3 sör nem szabad, hogy gondot jelentsen, de hosszútávon már azért mindenképp kockázati tényező. A fő probléma vagy veszély viszont az, hogy ha most nem elég 1-2, akkor könnyen lehet, hogy pár év és már a 3 sem lesz elég.

2021. márc. 22. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
11%
Én csak egy felest iszok meg mindennap munka után, de a 3 doboz sör az már alkoholizmus. Szerintem az én napi 1 felesem 10 óra munka után még nem az.
2021. márc. 22. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
59%
Várjunk, miért kell mindennap sört inni? Ez nem tudom milyen indok, hogy a kedvencem. Én se eszek mindennap meg egy tábla csokit meg, mert finom és szeretem. Whatever boi.
2021. márc. 22. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
78%
Nem elfogadható, de erről majd a májad fog mesélni évek múlva. Még azt is megkockáztatom, hogy alkoholista vagy már most. Ha ki akarod deríteni: Egyik pillanatról a másikra hagyd abba a napi ivást. Ha bármiféle nehézség nélkül bírod akár hetekig is, akkor legalább még függő nem vagy. Ha viszont ideges leszel, és nagyon kívánod a piát, akkor a májad mellett nekem is van egy rossz hírem számodra.
2021. márc. 22. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!