Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » 4-5 ezer ft egy doboz sörért?

4-5 ezer ft egy doboz sörért?

Figyelt kérdés
Néha szoktam inni magyar kézműves söröket. Az 1000 ft körüli áruk ellenére a legtöbb megkóstolását nem bántam meg. A minap viszont az egyik bolt kínálatában láttam külföldi söröket, amik 4-5 ezerbe kerülnek. Nem sok már ez 0,5 l sörért? Van aki ezt tényleg megveszi?

2021. ápr. 1. 23:32
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
54%

#10

Az általad megnevezett árak csak számodra reálisak. Az, hogy milyen ár reális, azt nem egy ember preferenciái határozzák meg, hanem a piac. Egy 1000 Ft/dl sör is lehet reális vétel, az adott kategóriában, ahogy írod, a szeszfok is fontos. Egy 14 %-os, dupla hordó érlelt imperial stout, drága bourbon vaníliával, a legjobb minőségű kávéval és kókusszal igenis megér ennyi pénzt. Ezt a kategóriát sehol nem kapod meg az általad említett 1000-1200 forint/üveg ársávban, mert decije kezdődik ennyinél. Ezek a sörök mindenhol ennyibe kerülnek, egy külön piac a sör piacán belül. Még akkor is, ha közvetlenül a főzdétől vásárolod. Vagy egy csúcs lambic, amely ugyan alkohol fokban teljesen átlagos, mégis kerülhet 15-20 ezer forintba, annak meg ott kezdődik a piaca. Ezeket nem lehet összehasonlítani a random 1000 forintos pale ale-ekkel. Ez is olyan, mint a bicikli. Ha neked csak arra kell, hogy a faluban elcangázz a kocsmába, meg vissza, akkor nem reális 1 millióért országúti kerékpárt venni, mert jó a kis kemping bicikli is. Attól még az országúti kerékpároknak ennyi a reális ára, mert hiába bicikli-bicikli, teljesen más piacról beszélünk.

2021. ápr. 5. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
0%

#8: "Én megveszem a 4-5 ezres söröket is, mert nekem megér ennyit. Sokkal jobbak, mint a magyar kézműves sörök."

Abból látszik hogy teljesen fogalamtlan vagy és csak fel akarsz vágni a kamu szövegeddel, hogy aki tényelg ért hozzá (nem én vagyok, nekem bőven jó a Soproni is) az nem mond ekkora baromságot. A 4-5 ezres sörök jobbak a magyar kézműves söröknél. Mindegy milyen sörök, mindegy hol készül, milyen típusú, mekora az alkoholtartalma, csak 4-5 ezres legyen ugye? Még ha azt mondanád hogy a mittudoménmelyik cseh régió kézműves sörei jobbak mint a magyarok. De a "hány ezer forintos" kategorizálást azok használják akik ha néhanapján vesznek is ilyen sört, azt csak felvágásból teszik. Attól meg hogy angol szavakkal rakod tele a szöveged csak ráerősítesz arra hogy ez csak okoskodás.

2021. ápr. 6. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:

#12

Csak az első két mondatot sikerült elolvasni?

"Vagyis többnyire, sajnos néha lyukra lehet futni. Aki ilyen árkategóriájú söröket vesz, az már nagy valószínűséggel tudja, hogy mit keres, ismeri a főzdéket."

Ez pont azt jelenti, hogy nem, nem minden 4-5 ezres külföldi sör jobb, mint a magyar kézműves sörök. Aki benne van ebben, az tudja, hogy mire érdemes ennyit költeni, így kevesebb az esély, hogy lyukra fusson. Azért meg elnézést kérek, hogy 1-2 angol kifejezést is használtam.:D

2021. ápr. 6. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
0%
#13: Ponterről beszélek, hogy ha tényleg "benne lennél" ebben akkor ne mazt írnád hogy 4-5 ezres sörök, hanem leírnád hogy konkrétan melyik márka/fajta, ami mellesleg 4-5 ezer forintba kerül.
2021. ápr. 6. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:

#14

Azért nem írtam le a konkrét főzdéket, mert az itt kommentelők 90 %-a úgysem ismeri őket. De tessék, a Cloudwater, a Verdant, De Moersleutel stb. sörök legnagyobb része megér 4-5 ezret. A típusokról a 11-es kommentben írtam.

2021. ápr. 6. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
0%

"Ez is olyan, mint a bicikli. Ha neked csak arra kell, hogy a faluban elcangázz a kocsmába, meg vissza, akkor nem reális 1 millióért országúti kerékpárt venni, mert jó a kis kemping bicikli is. Attól még az országúti kerékpároknak ennyi a reális ára, mert hiába bicikli-bicikli, teljesen más piacról beszélünk."


Az a különbség, hogy egy normális bicikli (újonnan, nem használtan kéz alatt) 200 ezertől kezdődik. Ez semmi extra, pár tíz kilométeres hobbi biciklizésekre alkalmas néhanapján. Ehhez kéepst a milliós veresenybicikli 5-10 szer kerül annyiba.

A söröknél ez mondjuk 500 vs 30.000 forint, nagyon nem ugyanazok az arányok.

2021. ápr. 6. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:

"A söröknél ez mondjuk 500 vs 30.000 forint, nagyon nem ugyanazok az arányok."

És? Nem értem mit akarsz ezzel mondani. Akkor nézd meg az 5000 ezer forintos whiskyt és a 100 ezreset. Van olyan piac ahol keskenyebb, van ahol szélesebb az ársáv.


Meg eleve attól még, hogy az összes típust sörnek nevezzük, nagyon nem szabad összemosni őket. 500 forintért szinte csak lágert vagy búzát kapsz. Az ilyen söröknek viszont a teteje is max 2000. Ipáknál 800-5000 kb a skála. Lambicból 5000-25000. Utóbbi valamennyire kakukktojás abból a szempontból, hogy ott az idősebb mindig többe kerül, tehát egy nagyon ritka, több éves tétel kóstálhat 40-50 ezret is, de ez kb az 1 %-a. Amit írtam, a 200 ezres amerikai sör az másodlagos (fekete) piacon került annyiba, helyben a főzdében az is megáll 30-40 ezer körül. Ami ritka, az minden termék esetében felárat jelent, ebből a szempontból nem érdemes összehasonlítani a milliós országúti kerékpárokkal.

2021. ápr. 6. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
0%
"És? Nem értem mit akarsz ezzel mondani." Azt, hgoyha a biciklis példádat veszük, akkor ne a pár milliós versenybicklihez hasonlítsuk az olcsót, hanem egy 50 milliós színarannyal burkolt designer biciklinhez, mert akkor hasonlóak az árak arányai. Előbbinek van tényleges előnye (mégha azt az átlag ember nem is tudja kihasználni, csak a versenyzők - kisebb súly, kisebb légellenállás például) utóbbinak semmi gakorlati értelme nincs SEMMILYEN felhasználás szempontjából.
2021. ápr. 6. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:

#18

Az alatta lévő bekezdést nem sikerült értelmezni? Az 50 milliós színarany bicikli az a másodlagos piacon fizetett több százezres sörnek felel meg, nem a 4-5 ezresnek. A 4-5 ezresek nem láger sörök, tehát nem lehet összehasonlítani a 3-500 forintosakkal. Ezek ipa, stout, sour sörök, amik 1000-5000 között mozognak. Sőt, még ezt is lehetne tovább boncolgatni úgy, hogy 5000 forintért már tripla ipákat adnak, nem 5-6 %-osakat. A tripla ipa pedig sehol nem 1000 forintért kezdődik. Tehát nincs meg az az aránybeli különbség, amiről te beszélsz.

2021. ápr. 6. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
0%
" A 4-5 ezresek nem láger sörök," Vagy de.
2021. ápr. 6. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!