Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Van jó whiskey 10.000Ft alatt?

Van jó whiskey 10.000Ft alatt?

Figyelt kérdés

Soha nem ittam még whiskeyt, de baráta szerint nagyon jó, csak vigyázni kell milyet veszek.

Jack Danielst és Jim Bean-t szokták dicsérni, amit azért prefelálok mert kijönne a keretből.

Szóval tapasztalatokra vagyok kíváncsi, ki milyet szeret és mennyibe kerül?


2021. ápr. 16. 22:07
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
64%
Sokon múlik pl.:scotch vagy bourbune én pl a Johnnye Walkert és a Famous Grouset szeretem 5-7k között mozog most (szerintem)
2021. ápr. 16. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

10 alatt kell próbálkozni mindenfelé, pl. Maker's Mark vagy Bulleit bourbon, néha akciósan japánokat is lehet ennyiért találni.


Szórakozóhelyen az én "ivówhiskeym" a sima Jameson, de abból még a prémiumabb vonalak is beleférnek a keretbe, pl. a Caskmates sorozat meglepően korrekt, a Stout nagyon ízlett.


Az egyszerű blendedekből a Cutty Sark, Monkey Shoulder megbízhatóak. Ha megfejeled még 2-3 ezerrel, már kapsz Taliskert, az egy jó, kezdőbarát belépő a single maltok világába.


Viszont a helyedben pont a JD, JB speckóbbnak hypeolt üvegeit kerülném, ott nem a minőség teszi az alapitalhoz képest 50%-kal magasabb árat, hanem a termékstratégia. A Chivas szintén nem éri meg az árát.

2021. ápr. 16. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 Phoney ***** válasza:
100%

Skót whiskyből évek óta nem találkoztam jóval ennyiért, mondjuk a Monkey Shoulder végül is jó, de semmi izgalmat ne várj tőle.


Bourbönből a Buffalo Trace szerintem magasan veri az árkategóriáját, de a Bulleit-et is szeretem.


Írből a Bushmills Black Bush, ha az elmúlt években nem butították le, de azt sokan ma is dicsérik.


A japán whisky ma már elég aknamező, sok a kamujapán (azaz japánban palackozott, akármilyen gyatra kanadai/egyéb blended whisky), és ma már a Nikka is egyre kínosabb, nyersebb whiskyket palackoz 10-20e között is.

2021. ápr. 17. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
0%

Mindenki saját szája íze, viszont sajnos olyan sznobok is akadnak, akiknek az ár is számít, és erkölcsből nem vesznek olcsóbb whiskey-t, főleg nem 10 ezer alattit! De akinél csak az íz dominál, azoknak jóval szélesebb a skála! A Jack Daniel's és a Jim Beam nekem például pont a kedvenceim, nyugodt szívvel ajánlom őket, aztán majd Te kóstolás után eldöntöd, Johnnie Walker és Ballantine's is jók!

A Jim mondjuk relatív, nem mindenki szereti, sógoromnak meg például valamiért nem bírja a gyomra (közérzetileg se), na de a Jack-kel abszolút nem lehet mellényúlni! Egy ismerősöm pedig, aki egyébként nem rajong a whiskey-ért, az egyik fajta Jameson-ról (valami zöld címkés) áradozott, hogy milyen finom volt, amikor kóstolta!

Illetve a Spar-ban nem mindíg, de időnként van Chivas Regal is, 9900-ért láttam!

A Joe Black-et viszont messziről kerüld el, egy olcsó lőre, abszolút élvezhetetlen az íze, a márkásabb whiskey-kre jellemző kellemesen füstös-szenes ízvilág teljesen hiányzik belőle!

2021. ápr. 17. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 Noren1989 ***** válasza:
Nekem pl a Tullamore, meg a màsok a màs vàlaszoló àltal említett Maker's Mark bejött az említett àrkategóriàban. Àltalàban nagyker napokon vàsàrlok, megjegyzem.
2021. ápr. 17. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
53%
Bushmills vagy sok iható bourbon van 10 000 alatt
2021. ápr. 17. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
0%

Pénzkidobás.

Esetleg mézes verzióban.

Inkább jagermeister-t vegyél, ami nem gabonapárlat, hanem gyógynövényt tartalmaz.

2021. ápr. 18. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
7# Az alkoholt miből nyerik a Jagernél?
2021. ápr. 18. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Nekem a Famous jött be, de sokan nem szeretik.
2021. ápr. 23. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Noren1989 ***** válasza:
*màsik
2021. ápr. 24. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!