Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Tojást sörrel hogyan kell inni?

Tojást sörrel hogyan kell inni?

Figyelt kérdés
Gyerekkoromban imádtam a Drót című sorozatot. Most újranézem és az egyik részben feltűnt valami, amin gyerekként simán átsiklottam. Lengyel munkások tojást ütnek a sörükbe, ez a “reggeli”. Valaki próbálta már, milyen íze lehet? Nem iszom gyakran, de a sört szeretem. Ha valaki “ismeri” ezt a sörivási technikát megoszthatná a kulisszatitkokat. Milyen sör, hideg, meleg akármi. Neten nem sok infót találtam és azok sem ugyan azt írják.

2021. máj. 10. 10:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Sok angol nyelvű oldalon írnak róla. Óvatosan fel kell hevíteni a sört (ne forrjon), majd a tűzről levéve óvatosan, gyors keverések mellett hozzá kell adni az előzőleg cukorral alaposan kikevert 1-2 tojássárgáját.

Igazából ez enyhén “megfőzi” a tojást, mint egy sütis főzött krém esetén.


Gondolom, azért itták, amiért a kondizók is, energiáért (igaz, utóbbiak a fehérjét is megisszák).

2021. máj. 10. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
44%
Mondjuk akkor nem a legokosabbak, mert a leghatékonyabb energiaforrás a szénhidrát, abból pedig nincs sok a tojásban.
2021. máj. 10. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
85%
Miért, ma is az egyik leglaktatóbb és legtáplálóbb reggeli a tojás, még ha ezt esetleg a zsírtartalma segíti is elő. Ha esetleg az otthonuktól távol kellett dolgozniuk a fizikai munkásoknak, akkor pedig a tojás jó választás volt, mert hűtés nélkül is eláll pár-néhány hétig.
2021. máj. 10. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
44%
Az, hogy valami laktató és hogy jó energiaforrás, az nem ugyanaz. A banán, az remek energiaforrás.
2021. máj. 10. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
lengyelek xd
2021. máj. 10. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Kocsmában én is láttam ilyet. Simán csak beleütötték a csapolt sörbe, és kész, megitták. Nem hiszem hogy finom lett volna.
2021. máj. 10. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Meleg,sör ? Milyen íze lehet ? Fújj !
2021. máj. 10. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, a miértjét sejtettem én is, elsősorban a tapasztalatokra lettem volna kíváncsi, de úgy tűnik nem csak én járok keveset kocsmába, ez valóban nem túl elterjedt.

Az interneten én is találtam olyan leírást amiről az első írt, a sorozatban viszont úgy csinálták ahogy a hatos írja, beleütötték és kész. Mindegy, engem érdekel, hétvégén kipróbálom így is úgy is, paradicsomlével is finom állítólag:DD

Részemről mindenkinek ment a zöld, esetleges élménybeszámolót ha valaki próbálta már még várok:)

2021. máj. 10. 14:33
 9/11 anonim ***** válasza:
Nem tudom.De szerintem sehogy.A sör úgy jó ahogy van.Ha már mindenképpen,akkor előbb egy tányér szalonnás tojás aztán utána jöhet a sör.
2021. máj. 11. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Ffoh, egyszer voltam egy több napos bulin, sok lengyel volt. Hogy azok mennyit bírtak inni. Csávó reggel hót másnaposan remegő kézzel fogta a sört és itta, mint a vizet. Ráadásul ezek aktív túrázók voltak.

Nem tudom hogyan csinálják, én ha este iszom másnap tuti nem tudok túrázni.

2021. máj. 12. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!