Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Mi a legjobb minőségű, legfino...

Mi a legjobb minőségű, legfinomabb szeszesital, amit 10 ezer forint alatt lehet kapni? Gondolva literes vagy 0,7-es kiszerelésű röviditalra.

Figyelt kérdés

2021. júl. 28. 23:21
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Főleg whiskey érdekel, de jöhet bármi. A Buffalo Tracet és a Monkey Shouldert néztem ki egyelőre.
2021. júl. 28. 23:23
 2/13 anonim ***** válasza:
91%

Nekem a teljesen átlagos fekete címkés Jack Daniel's Tenesse jött be eddig legjobban, de kinek mi. 10K körül van valahol a Black label Johnny Walker, azt meg nem kóstoltam, de jókat hallottam eddig róla.


Ha pedig nem konkrétan égetett szeszre gondoltál, hanem tágabb értelemben szeszes italra és fontos a minőség, akkor próbáld ki a szakét(japan rizsbor).

Nekem a kedvencem ha borokat nézzük és van 20% feletti, ami azért magasabb egy átlagos bornál. Márkát nem tudok mondani, mert eddig csak étteremben ittam, de egy import szakéval nem lőhetsz mellé nagyon.

2021. júl. 29. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Ismerem a szakét, de szinte csak rosszat hallottam róla. Viszont érdekel, meg szeretném kóstolni. Csak nyilván nem kapható minden boltban itthon, netről meg egyelőre nem szeretnék rendelni.
2021. júl. 29. 02:43
 4/13 anonim ***** válasza:
50%
Aperol, Campari
2021. júl. 29. 03:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
35%
Jack Daniel’s, Campari whiskyben a jobb márkák
2021. júl. 29. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
96%
A campari nem whisky
2021. júl. 29. 03:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Elsiettem úgy akartam írni hogy whiskeyből általában a Jack Daniel's a nyerő de ha más utalvány gondolkodsz akkor a Campari, de ez csak saját tapasztalat, italboltban dolgozom
2021. júl. 29. 03:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Na megint elírtam,: ha más italban gindolkodsz
2021. júl. 29. 03:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
83%

1. Ez teljesen szubjektív, nem jósolhatjuk meg, hogy neked mi jön majd be.


2. 10 ezer Ft már nem ér ám olyan sokat.


3. Ha kizárod az online rendelést, még tovább korlátozod a lehetőségeidet, mert simán 20-30%-kal drágább a hiperekeben ugyanaz, mint online. Jóval nagyobb a különbözet, mint a házhozszállítás díja lenne (de még azt is el lehet kerülni).


Amiket említettél azok korrekt bourbonök, lehet velük próbálkozni, még a Bulleit-öt is ajánlom.


A másik opció valami jól ismert konyak lenne. Henessyt minimálisan 10 felett lehet kapni, de persze nem a hiperekben, lásd:


[link]


[link]


Ez picit drágább, de figyelni kell, 3 hónapja még 10.300-ért vettem. Ár-érték arányban 10 környékén szerintem ennél kevés jobb van a piacon:


[link]


Az iDrinksnél 10 felett ingyenes a szállítás Pick Pack Pontokra, ha csak egy palackkal rendelnél, akkor tőlük éri meg venni. Több esetén a Diszkontital és az Alkoholshop olcsóbbak szoktak lenni náluk és az visszahozza a szállítási díjat.


Ha teljes italfajták fehér foltok még neked, akkor szerintem felesleges egyből elköteleződni egy fix összeg mellett, az 5-6 ezres belépőszintű tömegmárkák is jók az ismerkedésre bármiben. Ugyanennyiért a 20-30% körüli alkoholtartalmú italokból pedig már kifejezetten jót is kapni.


Ez például egy finom limoncello:


[link]


De egy Tatrateától se zárkózz el, az is profi a maga kategóriájában.

2021. júl. 29. 03:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

[link]


Ha ilyet iszol ... jol bebaszol, de masnap semmi bajod nem lesz :)

2021. júl. 29. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!