Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » A Monteverdi Dolce Novella...

A Monteverdi Dolce Novella nevű olasz édes-vörös bor mitől kapja különleges eper-jellegű ízét? Illetve mennyire számít jó minőségnek?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy egy nagyon megosztó borról van szó. Általában azok szeretik, akik amúgy ki nem állhatják a száraz borokat. Aki meg alapvetően szereti a bort, az ezt nem szokta szeretni, mert hogy "cukorka ízű". Én egy amolyan anomália vagyok a rendszerben. :) ...Szóval alig találni rendes infót erről a borról. A magyar webshopokban, ahol árulják, össze-vissza irkálnak mindent. Van ahol azt írt írják, hogy "eperbor" ...viszont erre az üvegen semmi nem utal, szóval furcsa lenne. Van ahol "mazsolaborként" hivatkoznak rá mint a görög Mavrodaphne esetében, van ahol csak simán késői szüretelésűként (utóbbi mondjuk mindenképp igaz). Van akitől azt hallottam, hogy ez valami spéci szőlőfajta aminek simán ilyen az íze. Míg aki leszólta az azt írta, hogy "fel van öntve sziruppal". ...Mi az igazság?'^^

2021. nov. 23. 17:05
 1/1 anonim ***** válasza:

A szirup az esélyes.


Minőségről értelmetlen beszélni, ez nem bor, hanem bor alapú koktél, premix.


Ezeket a gyümölcsös lónyálakat alapvetően az ázsiai piacra készítik dömpingáron, csak ott még jobban felütik, mert a vietnámi 45kg-s irodista lánykák fejre állnak már az 5%-tól is. A két másik fontos elem, hogy importtal együtt is a helyi pénztárcáknak baráti maradjon és tűnjön prémiumnak, európainak.


Semmibe nem kerül az európai piacokra szánva kicsit normálisabb erősségűre hagyni.

2021. nov. 23. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!