Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Hogy van az, hogy egyszer...

Hogy van az, hogy egyszer kevés piától is másnapos vagyok, máskor meg rengetegtől semmi bajom?

Figyelt kérdés

Szeptemberben egy esküvőn elég sokat ittam, ott eléggé másnapos voltam, életem első berúgása volt. Másnap hányinger, fejfájás, zavartság stb.


27-én családdal ittunk, nem sokat ittam, kb. 4 whiskey, 2 sör, 2 pálinka, meg valami koktél, és azok alapanyagaiból tisztán 1-2 korty. Kicsit berúgtam, másnap szarul voltam, de bírható volt.


29-én buliban 15:00-tól hajnal 2-ig megállás nélkül ittam, őszintén fogalmam sincs mennyit, de minden szart összeittam mindennel, és itt már voltam kép kimaradások, egy 1 órás út konkrétan kimaradt amikor a buliból felmentünk haveromhoz aludni. 3-tól 5-ig max 20 percet aludtam, és reggel 6-kor már reggelit csináltam mindenkinek.

Semmi bajom nem volt, hazaértem, ettem, kicsit tévéztem, majd este 8-tól ma reggel 10-ig aludtam, szintúgy semmi bajom.


Hogy lehet, hogy egyszer kevés piától szarul vagyok, egyszer meg szünet nélküli vedelés után semmi bajom?



2021. dec. 31. 11:46
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon sok mindentől függ, hogy kevered-e a piákat, hogy azok mennyire "tiszta" vagy cukrozott, égetett alkoholok-e, hogy mennyire vagy fáradt, mit és mikor ettél előtte, mennyi vizet ittál közben, és az előtte lévő napokban akár. Éppen hány kiló vagy. Mennyire jól ,gyorsan működik épp a májad, szedtél-e mostanában gyógyszereket... stbstb. Még szerintem az is számít, hogy van-e valami front, és milyen a levegő, friss,vagy nyomott 🤣
2021. dec. 31. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Senior Séf ***** válasza:
Ahogy 1-es írta. Vedd még hozzá, abszolút nem mindegy, milyen kajára iszol. A magasabb zsírtartalmú ételek sokkal több piát tudnak semlegesíteni. A másnaposság egyébként főként dehidratáció, tehát az sem mindegy, milyen állapotban kezdtél el inni.
2022. jan. 1. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!