Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Magyarul minek hívják a...

RunaDacino kérdése:

Magyarul minek hívják a "Stout", "Porter", "Ale" és egyébb nem világos söröket?

Figyelt kérdés
Wikipédián szerint ugyanúgy mint angolul, ami nem hangzik nekem helyesnek. Meg, ügyetlen angol-magyar között váltogatni, ha kér valamit az ember.

2022. jan. 25. 07:24
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Nincs megfelelő magyar kifejezés ezekre, itt csak annyi van, hogy világos vagy barna, esetleg félbarna. Maradj az angolnál.
2022. jan. 25. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Igy hívják őket magyarul is.

Nem teljesen értem a problémádat, mintha más idegeneredetű szavakat nem használnánk. Akkor is magyar-olasz közt váltogatsz, amikor pizzát rendelsz?

Mellesleg az ale egy erjesztési mód a két fő készítési mód közül, hívhatód felső erjesztésű sörnek is, és ez lehet ugyan úgy világos vagy barna, mint a lager(alsó erjesztésű) sörök.

2022. jan. 25. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Mivel ez a nevük, ezért nem lehet magyarul mondani.

Rengeteg élelmiszert az eredeti nevén neveznek, nem fordítják le magyarra, márcsak azért sem, mert nem lehetne egy szóval megoldani, és ha egy hosszabb mondatot kellene egy szó helyett mondani, az még hülyébb lenne. Pl. az előző által említett "ale" helyett "első erjesztésű sör"-nek nevezni, csak senki nem használná így

2022. jan. 25. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 Laylah ***** válasza:
100%
Párom nagy sör-gourmet, nagyon szeret különféléket kipróbálni, véleményezni. Magyar kisüzemi sörfőzdéktől is rengeteget rendelt, és hidd el, egyiknél sem használtak magyar kifejezést a sörfajták megnevezésére (mert nem is nagyon van). Szóval marad az angol.
2022. jan. 25. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 Phoney ***** válasza:
100%
A legtöbb italfajtának jövevényszó a neve, sőt, némelyik nem is honosult kiejtés szerinti írásmódra. Amikor azt mondod, whisky, brandy, gin, ott nem zavar, hogy "váltogatni" kell? :) Persze nem mintha pl. a vodka, rum, abszint, likőr bármivel magyarabb szavak volnának.
2022. jan. 25. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Ez épp olyan, mint számítástechnikában a winchester (ejtsd: vincseszter), vagy a joystick (dzsojsztikk), vagy akár maga az internet szó is.



Ezt vette át a magyar nyelv. Utóbbi esetében például magyarkodhatunk, hogy világháló (az is angolból jön - lsd. WorldWide Web(ebből jön a www)), de attól még egy és ugyanarról a dologról beszélünk.


De ugyanez az egészségügyben az AIDS és a HIV (mindkettő angolból jövő mozaikszó), meg majdnem minden szakterületen megvannak ezek a terminus technicusok, csak hát az internet rengeteg ilyet hozott be (lsd. smiley - hangulatjel, stb.)

2022. jan. 25. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy szinte minden ételnél, italnál, a magyarba csak bekerült az idegen szó, legfeljebb az írasmód változott, még ha sikerült is kiizzadni magyarosítást hozzá, senki nem használja (bagett, popcorn pl.).

Kérd az eredeti nevén, mindenhol értik, ahol nem csak borsodit csapolnak.

2022. jan. 25. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
82%

A kényszeres átfordítás a szánalmas, nem az eredeti nevük használata más nyelvekben is.


Azt sem értem, hogy mi lenne a kényelmetlen egy-egy angol szó használatában magyar mondatokban. A külföldi cégnevek sincsenek magyarosítva, mégse tragédia kimondani, hogy májkroszoft.

2022. jan. 25. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell minden angol szót posh akcentussal kiejteni, pl. IPA - ÁjPiÉ, de a fenti példák szerintem teljesen beleillenek a magyar hangzásba.
2022. jan. 26. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Az IPÁ-t (Indian Pale Ale) én még sose hallottam ájpíéj-nek ejtve itthon, csakis fonetikusan, írás szerint ejtve, IPÁ-nak.

Szerintem ha egy étteremben, vendéglőben elkezdenék ájpíéj-ezni, (kocsmáról már nem is szólva) a legtöbb kocsmáros nem is tudná, hogy miről beszélek (pont annyira nem tudná, mintha indiai sápadt sört, vagy sápadt/sápatag indián sört kérnék) . Az IPA az IPA.

2022. jan. 27. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!