Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Mennyibe kerül szórakozóhelyek...

Mennyibe kerül szórakozóhelyeken a mojito, illetve a margarita?

Figyelt kérdés

Gondolkozok, hogy mit igyak a kövi buliban, de nem tudom mennyi pénzt vigyek, mert itallapot sose tesznek ki, és hallottam, hogy ezek finomak és ütnek. :D eddig isten nyilát, tequilát és jagert ittam, mit ajánlotok még?


L



2022. jan. 26. 02:03
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Hát nagyon nem mindegy, hogy egy budai elit szórakozóhely, vagy egy Békés megyei falusi kiskocsma a helyszín...
2022. jan. 26. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
65%

Ezek pont annyira ütnek, mintha innál egy snapszot, de legalább 3x annyiba kerülnek (általában 1500-2000 forint minimum.)



Mojito:


HOZZÁVALÓK

fehér rum 4 cl

cukorszirup 4 cl

lime 1 db

mentalevél 6 db

szénsavas ásványvíz

zúzott jég



4 cl fehér rum kb 5-600 forint a legtöbb helyen.

2022. jan. 26. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
75%

Hát a mojito meg a margarita egyik sem erős koktél mondjuk, akkorát nem ütnek.

Mikor mi koktélozni jártunk, long island vagy miamian iced tea volt az alap, és az ehhez hasonlók, ami édes, de van benne minimun 3-4-5 féle pia. Mivel a sziruptól meg a gyümölcslétől édesek, sokkal többet iszol meg, mint egyébként.

Fénykorunkban 4-5 ilyen koktéllal indítottuk az estét. Ma már egyet nem bírnék letolni szerintem. :D


A koktélok 1500-2000től felfelé indulnak, minél többféle pia, annál drágább.

2022. jan. 26. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Koktéloknál számold össze az összetevők árát, aztán szorozd be nagyjából 2-3-mal! A többletet a koktél összeállításáért számolják fel, mert bíbelődtek vele neked nagyjából másfél percet... És ahogy fentebb írták, nagyon nem mindegy, hogy milyen színvonalú helyen iszod. Szerintem jobban jársz, ha kikérsz külön egy feles rumot, whiskyt, konyakot, stb..., meg 2-3 deci kólát, és magadnak összeöntöd. Koktélra meg hívasd meg magad valami jóképű gavallérral, a lányok így szokták ezt csinálni 🙂

Az "isten nyilát" viszont szívesen megkóstolnám én is, de eddig még sehol nem láttam olyat 😄

2022. jan. 26. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Nagyon köszi a válaszokat! Egy kB. 150 ezres város (Szeged) átlagos kocsmájára gondoltam, valóban nem írtam le, upsz :D


Az Isten nyila igazából vodka, citromlé és talán szóda tudtommal :)

2022. jan. 27. 19:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!