Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Szereted a tequilát? Hogyan...

Szereted a tequilát? Hogyan írnád le az ízét? Mit ajánlanál első tequilának?

Figyelt kérdés
Még nem volt rá alkalmam, de ideje ki akarom próbálni a tequilát. Milyen íze van, mihez hasonlítanád? Milyet ajánlasz elsőnek? Hogyan kell fogyasztani?

2022. febr. 25. 18:39
 1/10 anonim ***** válasza:
40%

A silver tequilát általában sóval, citrommal isszák, a goldot fahéjjal, és naranccsal.

Az ízhatás a kisérő kombinációktól függ, a gold fahéj+alkohol+narancs ízű.

A tequila önmagában semleges ízű alkohol, az alkoholon kívül más ízt nem tudnék meghatározni, a só+citrom, és a fahéj+narancs, ami karakteressé, érdekessé teszi.


A különböző koktélokat most hagyjuk, de azt sem árt tudni, hogy a tequila nem barátja a többi alkoholmak, csúnya dolgokat tud művelni, ha a gyomrodat használod mixernek.

2022. febr. 25. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
54%

Silver:

Egy csipet só a kézre, a mutató, és a hüvelykujj között, a kézfejen.

Egy fél karika citrom, tequila a pohárban.

Sót lenyal, tequila rá a sóra, citrom azonnal utána (kiharapni a héjából a savanyú részt)


Gold tequilával a müvelet ugyanaz, csak fahéj és narancs karika az adalék - az ízhatás értelem szerűen édes, fahéjas naracs ízű.

2022. febr. 25. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
16%
Semmirekellő ital, azért bohóckodnak a sóval meg a citrommal, mert semmi íze meg ereje nincs.
2022. febr. 25. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
32%

#3 mutatott rá a valóságra.


#2 igen, különösen fontos, hogy egy a csipet só a mutató és a hüvelykujj között a kézfejen legyen.


Feltünési viszketegségben szenvedők piája, ráadásul ide nagyjából abból is a várda drink minőség jut. Mindegy legalább a sót le lehet nyalni, az olyan kúl a diszkóba'

2022. febr. 25. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
77%
Életemben eddig egyszer kóstoltam, fél-1 cent Sierra tequilát, kb. 10 éve, csak úgy önmagában. Van íze, és nem rossz, de konkrétan már nem emlékszem rá, akkor relatíve friss ivóként csak az ereje maradt meg az emlékezetemben!
2022. febr. 25. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Phoney ***** válasza:
67%

A só-lime (stb.) cirkuszt nem arra találták ki, hogy érdekesebb íze legyen, hanem arra, hogy a szar, alig iható tequilát is "minőségi" italként lehessen kínálgatni a bárokban. Persze "jópofa" is lesz tőle azok számára, akik jópofaság alapján választanak italt, illetve arra is "hasznos", hogy az ember gyomra könnyebben bevegye a hülyegyerek módjára bekapkodott 10 felest.


A jó és rossz tequilának egyébként egyaránt jól felismerhető íze van (mármint azok számára, akiknek nem közvetlenül a házi szilva alatt van az ingerküszöbük, és nem életükben egyszer [vagy egyszer se] kóstolták só nélkül...), nem igazán hasonlít semmire, de ha jól csinálják, finom fanyarkás-vegetális íz. Ahhoz már régen vettem, hogy mai kiadásokból ajánljak, meg nekem a mezcal amúgy is jobban bejön, de kezdésnek nyugodtan vedd meg bármelyik tequilát, ami "100% de agave" és nem tartod túl drágának. Ha általában az érlelt italokat szereted, akkor reposado vagy anejo legyen (goldot értelmes tequilából nem palackoznak), egyébként lehet silver is.

2022. febr. 25. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
13%
Én régen ittam ha elmentem szórakozni . Szerintem tök bulis ital,van filingje. Nem Csak lehörpintjük. Amúgy 1el értek egyet.
2022. febr. 25. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
32%
Sierra/Orita Tequila Gold. Naranccsal és fahéjjal. Nagyon finom magában is!
2022. febr. 26. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
0%
A fentiek semmit nem tudnak a tequiláról, nyilván mivel még soha sem ittak. Illetve a Sierra nevezetű “tequilát” amelynek köze nincs az eredetihez… A tequila Agave kaktuszból készül és a Sierra valószínűleg soha nem látott agavét. A só citrom stb… teljesen baromság csak azok csinálják akik nem láttak még igazi tequilát. Kóstolj meg egy José Cuervot, pár boltban lehet kapni Magyarországon, az tequila. Ja és a gold meg a silver szintén teljesen hülyeség. A tequila vagy Blanco, Reposado, Añejo vagy Extra Añejo. Én az extra añejo-t ajánlanám. Annak van ugyan a legtöbb alkohol tartalma viszont az már évek óta hordóban érlelődött és nagyon finom édeskés fás íze lesz!
2022. júl. 26. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Drága #9.

A kérdés az volt, szereted-e, mit ajánlanál első tequilának.

Erre adtunk választ.

2022. júl. 26. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!