Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Mi a legjobb rövidital ár-érté...

Mi a legjobb rövidital ár-érték arányban?

Figyelt kérdés

Nem vagyok válogatós, mindegy lenne, hogy pálinka/vodka/whisky/tequila/gin, csak megérje a ráadott pénz. Mikor ittam 3 éve egy 10 ezres whisky-t, semmi extra nem volt benne, sőt, zavaróan krémes utóíze volt, lehet, hogy elég lett volna helyette egy Jack, vagy a legolcsóbb lidl-ös whisky-ket még nem mertem kipróbálni, lehet, hogy az árukhoz képest ott nem lenne baj, ha nem lenne finom, és hát a 40% ígyis-úgyis üt.

A pálinka inkább házi legyen, a bolti nagyon művi, ott pláne nem ér sokat a drága ár. A vodka ízetlen, ott is az a baj, hogy feleslegesen drága.

Mi jött be nektek? MElyiket érdemes?


2022. febr. 27. 20:58
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
85%
A házi páleszban ne nagyon bízz, 90%-ban a cefrézésen múlik amiről a legtöbb embernek fogalma sincs. Tátrateát próbáltad már?
2022. febr. 27. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Házin nőttem fel, láttam, milyen a cefre, nem kellemes alapanyag, és ott is vannak különbségek. De mintha olcsóbb lenne, mint a bolti pálesz.

Tátrát igen, de csak kocsmában fél decit. Bolti árát nem tudom.

2022. febr. 27. 21:32
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Highland Park 18.
2022. febr. 27. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 Phoney ***** válasza:
100%

Ha tizes körül gondolkodsz, ott szerintem manapság a jerezi brandyk mindent ütnek, pl. Carlos I., Gran Duque d'Alba, Cardenal Mendoza. Persze ízlés kérdése is, mert hiába jó, ha nem jön be a stílus. Nem követem annyira a rövidital-kínálatot, mint régen, de ilyen áron nem is nagyon tudok hasonló szintű rövidekről.


A bolti pálinkában nincs semmi művi, csak sok közte a gyenge. De abból is vannak korrekt áron elég jók, pl. Szicsek, az kimondottan régivágású pálinkaó, nem pedig olyan, amit "művinek" szoktak nevezni.

2022. febr. 27. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Persze hogy olcsóbb a házi, mint a bolti pálinka. Nincs rajta se áfa, se jövedéki adó többek között.
2022. márc. 1. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
4: nem 10-esben gondolkodok, azt a példát pont azért hoztam, hogy lám, még a Jacknél magasabb árú is lehet pocsék. Tehát pont, hogy nem 10-ben gondolkodok, hanem hogy mit lehet és érdemes venni 3-4 ezerért.
2022. márc. 1. 00:27
 7/18 Phoney ***** válasza:
100%

7 decinként 3-4-ért szinte csak adót – (jövedéki+NETA)*ÁFA – meg árrést fizetsz, magáért az italért csak párszáz forintot.

3-4e körül tehát minden rövidnek borzasztóan gyatra az ár/érték aránya, de mondjuk a keserűlikőrök többsége ennyiért is iható.

2022. márc. 1. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Ha ennyi pénzt szánsz alkoholra és jó valuet keresel, akkor inkább sörözz vagy borozz.
2022. márc. 1. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
3-4000 forintért tudsz venni 1-2 üveg bort.
2022. márc. 1. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 Phoney ***** válasza:
100%
Ha 3 üveg bort veszel a 3-4 ezerből, akkor az már ugyanannyi alkohol, és még mindig élvezhetőbbek, mint a 3-4 ezres rövidek. Nem beszélve 6-7 liter sörről.
2022. márc. 1. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!