Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Alkoholfogyasztás és dohányzás...

Alkoholfogyasztás és dohányzás csökkentése hogyan? Mire gondoljak vagy mit csináljak amikor kívánom a következőt?

Figyelt kérdés

Arra jutottam mindkettő káros szenvedélyt csökkenteni szeretném egy normális, minimális szintre.

Vannak már próbálkozásaim amik hellyel-közzel működnek is. De szeretnék további ötleteket is gyűjteni. Köszönöm előre is!


2022. máj. 9. 09:01
1 2
 1/11 anonim válasza:
81%
Cigit nem tudod csökkenteni. Vagy leteszed, vagy nem. Alkoholt pl csak hétvégén iszol.
2022. máj. 9. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Már tudtam csökkenteni, sőt vannak napok amikor kifejezetten jól sikerül. Arra még nincs igényem, hogy nemdohányzó legyek, így az nyilván akaraterő nélkül nem is sikerülne. Köszönöm szépen a válaszod!
2022. máj. 9. 09:07
 3/11 anonim válasza:
69%
Az hogy egy-két nap kevesebbet szívol, az hosszútávon nem jelent semmit sajnos. Én ha meg tudnám állni, hogy csak 5-6 szálat naponta, akkor a mai napig dohányoznék.
2022. máj. 9. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
A pia meg a kávé nagyon kívánja a cigit, úgyhogy célszerű volna egyszerre.
2022. máj. 9. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
Csökkenteni akarod a cigit, akkor pipázzál. Azt nem lehet akárhol, akármikor.
2022. máj. 9. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Csinálj helyette valami mást.

Ha rágyújtanál, akkor foglald le magad. Ha otthon vagy, akkor pl. csinál x fekvőtámaszt, vagy x felülést.

2022. máj. 9. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat mind hasznos és jöhetnek még ötletek mindkét esetre.
2022. máj. 9. 14:03
 8/11 mindentudó99 ***** válasza:
A cigi olyan ahogy írták nem lehet csökkenteni én is próbáltam. 4-5 szál es annyi pár napig megy aztán vége. Én a melóhelyen cigizek sokat. Van idő túl sok is így unalmamban is szívom. Meghozzá nagyon sokat. Itthon meg ket szállal elvagyok egy nap. Egyszer már leraktam 5 évre. Aztán most masfél éve újra szívom. Szívtam mert ket napja abbahagytam . Most végleg. Ha iszol a cigit is jobban kivánod. Jobb a cigit letenni. Töltöttem úgy olcsóbb nem a pénz miatt tettem le. A tüdőráktól félek.
2022. máj. 9. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Mennyit iszol milyen gyakran? Kötöd valamiheu ?
2022. máj. 9. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Sziasztok, köszi, hogy írtok!

9-re reagálva elég változó, látogatóktól is függ, de nem telik el úgy hét, hogy legalább egyszer ne igyak, de pl.a kérdés kiírása előtt pont 3 napig volt ivászat rendesen, minden nap más miatt. Tehát egyrészt társasághoz is kötöm, másrészt jutalomként is megélem, mert sokszor főzés vagy kerti munka közben érzem azt, hogy de jól esne egy sör és nem is állok ellent. Nálam valahol a 3. max 4.kis sörnél van az a határ, ahol abba kéne hagynom, de ez nem mindig sikerül...:/

Röviden a célom - a normalizálás konkretizálása: hogy se a részegségig, se a napi egy doboz cigarettáig nem szeretnék már többet eljutni, de ebbe sokszor beletörik a bicskám. Köszi minden ötletet!

2022. máj. 10. 18:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!