Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » 3 deci vörösbor elfogyasztása...

3 deci vörösbor elfogyasztása után mennyivel lehet sörözni úgy, hogy ne ártson meg?

Figyelt kérdés
Mert ugye borra sör meggyötör, ahogy a mondás tartja. Hétvégi ebédhez én inkább bort szeretek inni, szombat este, ha elmegyek bulizni-kimaradni, akkor viszont inkább sört. Ha ebéd után megiszom 3 deci vörösbort, akkor utána mennyivel kezdhetek sörözni úgy, hogy az már ne minősüljön keverésnek? 3 óra hossza után már lehet?

2022. jún. 23. 08:46
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
50%

EZ MARHASÁG!

Teljesen mindegy, milyen sorrendben iszod a különbözö alkoholos italokat, semmi extra bajod sem lesz attól ha fordítva jönnek egymás után.

De ha ebédre megiszol 3 dl bort, utána már semmilyen alkoholt nem kellene inni, ez is elég sok egy napra.

2022. jún. 23. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:

1: Nem éppen, mert azt hallani, hogyha a sört ráiszod a borra, akkor jobban beállsz a szénsav miatt.

Figyu, bulizós napról van szó, nyilván nem fogok este meg éjszaka absztinenskedni, csak mert bort ittam az ebédhez.


Ha lehet, a további kommentek a kérdésre válaszoljanak!

2022. jún. 23. 08:53
 3/22 anonim ***** válasza:
34%

Ennek ellenére hülyeség, ez alapján, ha fröccsöt iszol, jobban kiüt, mint a bor, mert van benne szénsav. Az "azt hallani" gyakorlatilag mindig csak mese, semmi alapja sincs. Az ilyen babonákra nem érdemes adni.

Másrészt ha neked az esti buli annyira fontos, akkor ebédhez ne igyál bort. Nem igazán tudom elképzelni, hogy ne lehetne egy ebédet kibírni bor nélkül, föleg ilyen sok bor nélkül.

2022. jún. 23. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

3: A szeszesitalfajták keverèse mindenképpen extrán növeli a hatást, ez tény, nem banona.


Valaki esetleg konkrétan a kérdésre?

2022. jún. 23. 13:39
 5/22 anonim ***** válasza:
100%

3


Azért nem teljesen hülyeség ez a mondás.A lényeg annyi hogyha valamilyen erősebb ital fogyaszt nagyobb mennyiségben az ember és hirtelen ráiszik valami szénsavasat mondjuk sört,akkor az fokozhatja a hatást.És ezt magam is éreztem már..De ezt magad is könnyen leellenőrizheted.Elfogyasztasz egymás után néhány vodkát aztán rá egy sört.

2022. jún. 23. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
5: Te hogy gondolod? 3-4 órával utána már lehet sörözni?
2022. jún. 23. 17:48
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

6


Szerintem igen, lehet.Sőt úgy gondolom,akkor sem lenne különösebben nagy baj ha meginnád azt a három deci bort.Meg utána némi vizet.Aztán nem sokkal később söröznél is.Mondjuk abban az esetben a bor alkoholtartalmát belekalkulálva kb.másfél,két sörrel kevesebbet fogyasztanál a szokásosnál és ennyi...

2022. jún. 23. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
19%
3 deci vörösbort melyik borospohárba öntöd mennyire púposan? Nem marad abból semmi estére egyébként.
2022. jún. 23. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
26%
Saját tapasztalatom szerint, akármilyen sörre 1 órán belül simán megiszok egy száraz vöröset. Az édes, félédes borok nálam fejfájást eredményeznek, így azokat nem erőltetem. Továbbá 3ezer ft-os bikavérhez is engedek szódát, mert szeretem a szénsavas italokat, kicsit hajít de nem vészes.
2022. jún. 24. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
9: Az más. "Sörre bor, bármikor." (Csak utána akkor már a bornál érdemes maradni.) Itt most a borra sörivásról van szó.
2022. jún. 25. 04:35
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!