Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Napi 4 sör komoly alkoholizmus?

Napi 4 sör komoly alkoholizmus?

Figyelt kérdés
Nagyon káros a szervezetre? Hosszútávon?
2022. jún. 26. 19:34
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
13%
Nem... napi négy sör kimondottan hasznos úgy rövid mind hosszútávon!
2022. jún. 26. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim válasza:
92%

kísérő nélkül még ártalmas is!


komolyra fordítva, ez függőség még ha csak sör is.

a rendszeresz alkoholfogyasztás már alkoholizmis. gondolok itt meló utáni egy két sörre.

A komolyabb amikor hétvégente jól bebaszol és az a resetgomb minden héten.

Én szoktam inni, mostanában akár kétnaponta is. meleg van és jól esik. valamint a lelki bánatra is nagyon jó ideig óráig.


Kicsit keretbefoglalnád ezt a napi 4 sört? aggódsz hogy iszol? aggódsz hogy párod iszik? mi a gond vele?

itt a videóban beszélnek erről is :)

jó szórakozást! :)



https://www.youtube.com/watch?v=VZnn04aTTz0&ab_channel=TIMEO..

2022. jún. 26. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 A kérdező kommentje:
32 eves férfi vagyok és már több hónapja napi szinten megiszom ezt a mennyiséget, lelkileg jól esik esténként és megnyugtat egy nehéz nap után, szóval igen úgy érzem ez jó, csak könnyen nagyon ki csúszhat a szőnyeg az ember alól úgy mond.
2022. jún. 26. 20:20
 4/31 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat :)
2022. jún. 26. 20:21
 5/31 anonim ***** válasza:
47%

Nem tudom, van akinek árt van akinek nem.

Apukám évekig feljárt este a helyi kocsmába, és ivott kb 4 sört pár óra alatt. De napközben soha és semmi másik italt. Ott beszélgettek stb… ő egy mértéktartó ember kajában mindenben. Nem lett soha alkoholista. Mikor bezárt a kocsma nem ivott egyet sem mert nem beszélgetnek közben. 67 éves és egy epe műtéten kivűl nem volt még semmi komolyabb baja.

Szerintem ettől nem alkoholista. Mostanában este iszik 1 hideg sört otthon.

Nem lett alkoholista az évek folyamán és sok korabelihez képest semmi baja nincs szerencsére. Szóval ezek alapján nem tudom eldönteni.

Szóval nagy kárt szerintem nem okozott a szervezetének. Nincsenek gyógyszerei sem. Nincs panasza semmire.

2022. jún. 26. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
49%

Én kb 2-3 naponta iszok meg 2-3 sört. Nap közben soha és csak is nyáron. Télen egy kortyot se tudnék meg inni.


A napi 4 sör szerintem nem alkoholizmus. Ha ennél a mértéknél nem mégy tovább, akkor nem lesz gond, maximum sörhasad.

2022. jún. 27. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 mindentudó99 ***** válasza:
82%

Nézd van aki par év komoly ivás után felfordul. Meg van mint pl az apám aki egy alkoholista. Az árvák könnyét is meginná. Évtizedej óta iszik

Most 70 éves. Kutya baja. Napjában ketszer is feliszik. Olyan a mályfunkciója mint egy csecsemőjé.

2022. jún. 27. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
100%

Az alkoholizmus függőséget jelent, nem kell konkrét szervi panaszod legyen hozzá.

Napi 4 sör, ha az szó szerint minden nap, szünet nélkül, és nem is tudsz kihagyni 1 napot sem, akkor az már alkoholizmus. "Komoly" alkoholizmusnak nem mondanám, de attól még az.

Sztem próbálj legalább heti 2 napot kihagyni, akkor nem lesz olyan nagy gond. És ne kezdj el még töményt is inni mellé.

2022. jún. 28. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim válasza:
100%
Gondolj bele onnantol nevezheted magad fuggonek hogy mindennap a sör után nyulsz a hutőbe.
2022. júl. 3. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
88%

Ha minden nap megiszol egyet, az is alkoholizmus, mégha csak a kezdete is.

Négy pedig biztosan az.

2022. júl. 23. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!