Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Hogyan kell tárolni a szeszes...

Hogyan kell tárolni a szeszes italokat?

Figyelt kérdés

Tudom hogy a rövid italok jól ellenállnak sokmindennel szemben, de nem "öregednek el" ha melegben vannak?

Kb 35°C van a lakásban egész nyáron és ez a hőmérséklet minden éjjel lecsökken 20-25°C-ra.

Whiskey-nek, Ginnek, Likőrnek, Rumnak, vagy ezek valamelyikének egyáltalán nem árt meg a mindennapi 15 fokos hőingás és az ebből következő hőtágulás?



2022. aug. 7. 17:39
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen rakd be ezeket is mondjuk kamrába azért az ilyen meleg nekik sem jó.
2022. aug. 7. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Vegyetek egy klímát.
2022. aug. 7. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A töményeknek nemigen árt, a boroknak viszont annál inkább.
2022. aug. 7. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A töménynek inkább a fény árt, szóval az ablakba nem tenném.

Amíg nem megy bele a bogár, addig nem lesz baja.



Amit be kell tenni a hűtőbe/frigóba, az a Bailey's, a Limonchello, a Jäger és a krémlikőrök.



A vörösbort szovahőmérsékletnél picit alacsonyabban, vákumos dugóval, a fehéret hűtőben, vákumos dugóval tárold.

2022. aug. 7. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

4

A Jägert sem "kell" fagyasztóba tenni.Jó az szobahőmérsékleten is.Én úgy fogyasztom.Az íze is jobban érződik így.Megromlani sem romlik meg.Fagyasztóba legfeljebb annak "kell"tennie aki villámgyorsan akarja egymás után magába dönteni a feleseket.

2022. aug. 7. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

5, nem tom annak, hogy hideg-e mi köze van a gyors felesekhez.


Az oldalukon nem véletlen jeges az összes üveg. Ez az alap tálalási útmutató.


Ihatod langyosan is, ez inkább a gyomorkeserû minôség, ami ugye amibõl ered, de fagyasztva szerintem finomabb.

2022. aug. 7. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

6

"nem tom annak, hogy hideg-e mi köze van a gyors felesekhez."


Hidegen nem igazán lehet érezni az ízét.Ami ugyan szerintem nem rossz.De édeskés.És gyors egymásutánban már émelyítő lehet.Ezért könnyebb jéghidegen rohamtempóban inni.Viszont így nem bontakozik ki teljesen az ital..

Meg úgy általában a rosszabb minőségű töményeket is könnyebb meginni jegelve.

2022. aug. 7. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!