Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Ez káros hogy ennyit iszunk?

Ez káros hogy ennyit iszunk?

Figyelt kérdés
Bekerültem kollégiumba Budapestre. Már két éve vagyok kollégista az egyetemen és az egyetemi társaimmal mikor bent vagyunk koliba minden nap iszunk ami heti 4-5 alkalom. Sztetek ez káros vagy ha pár évig ezt csináljuk aztán leállunk nem lesz bajunk?

2022. dec. 29. 21:19
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem biztos hogy le fogsz majd tudni állni.


Ez függ attól is, hogy mit iszol és mennyit. De a legfőbb dolog itt a rendszeresség.


Mikor 20 évesen kikerültem Ausztriába, megittam egy üveg sört kollégákkal meló után. Heti 1 ilyen alkalom volt. Aztán volt hogy már vettem magamnak is, szóval ha éppen nem ittunk akkor ittam én 1 üveg sört otthon egyedül.


Aztán 3 naponta, 2 naponta, utána már naponta ittam. Ha bent is ittunk 1 üveggel, akkor ugye már otthon is ittam egy üveggel.


Ca. 10 évig minden este, kivétel nélkül megittam 2-3 üveg sört. Ugye tudjuk, hogy a sör az egy könnyű alkoholnak számít. Hozzászokás esetén nem leszel részeg, igazán nagy kárt sem csinál.


Aztán emlékszem, volt olyan program amire azért nem mentem el este, mert autóval kellett volna menni, de 10 év alatt annyira belémragadt az, hogy este 2 üveg sört meg kell inni, hogy inkább lemondtam a programot és nem mentem el. A 10 év alatt soha nem ittam napközben, soha nem gondoltam a sörre, még 40 fokos hőségben is ha megkínáltak sörrel azt mondtam hogy jézusom, dehogy iszom. De este otthon megittam a 2 üveg sörömet.


Aztán abbahagytam, fizikailag egyszerű volt, hiszen ahogy írtam ez könnyű alkohol, nem fogsz érte remegni, de pszichésen... Hát nem volt egyszerű...


Ha rám hallgatsz, heti 1-2 alkalommal iszol a haverokkal, mert észrevétlenül kúszik be az életedbe és most még a hegy tetején vagy, ott még könnyű visszamászni. De az évek hamar eltelnek, és úgy ivódik be a mindennapjaidba az alkohol, hogy utána nem tudsz nélküle elképzelni egy estét. Jelen esetben pedig teljesen mindegy hogy sör, bor, pezsgő, tömény. Ezek már csak szinteket jelölnek. De nincs jelentősége, a jelentőség a rendszerességen van.

2022. dec. 29. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
igen, káros. és jól érzékelteti a sörös válasz hogy veszélyesebb pszichésen ráfüggni, mint később ha a tolerancia miatt kialakulhat egy fizikai
2022. dec. 29. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
86%

Furcsa hogy szakmunkásban végeztem, és ott nem volt divatja ennyire az ivásnak mint a "komoly egyemisták" körében. Akiről ivott azt egyébként is észrevettük.


Én sosem ittam rendszeresen társaságban pont ezért, sunyiba fűnyírásnál, autótakarításnál simán lement 3 doboz sör is. De akkor sem erőltették rám, és nem néztek ki, érdekes módon az unokatestvér tavaly már nem kínálgatott, sőt idén sem, mikor 2020ban összehánytam náluk a wc-t, érkezésünktől számítva 3 órán belül.


Nekem ezzel a rohamivással volt bajom 19 éves koromtól szinte, rövid időn belül a jó és finom ital az kínálta magát, és sokszor volt hogy nem is ittam hónapokig 1 sört se, mert utána kellett a következő, és ilyen 6-7 doboznál volt elég, majd 1 hétig megint semmi, ha volt whisky, az sem érdekel lehúztam 3cl-t, meg rá pár sört, és vagy kiértem a wc-hez, vagy takaríthattam a szobát az éjszaka.


Így 30 évesen sincs jelen az életemben mindennap az alkohol, mert rákapok rögtön és úgy kell rám szóljanak, vagy egyszerűen nem is iszok akkor semmit. A rövidek sosem estek jól, mindig leöblítettem valami üdítővel, a sör veszélyesebb nálam.



Az immunrendszer gyengül a pihenés nélküli, tartós folyamatos ivás mellett, illetve megfigyelhető hogy butul is az, aki állandóan tartja a piát.

2022. dec. 29. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy a többiek is írják nem azzal van a gond, hogy káros-e vagy sem.

Könnyen hozzá lehet szokni, és az életed részévé válhat az alkohol, aztán észre se veszed ,hogy mennyit iszol.

Én is hoznék pár példát. Mikor egyik évben elmentem az év végi 2-3 hetes szabira, akkor bevásároltam 2 tálca sört, hogy én majd most lazítok teljesen. Első nap esti 1-2 sör , aztán már 3, aztán már 4. Aztán a este 8-9 időpontos kezdés már leesett 6-7re. 2 hét alatt simán elment a 48 doboz sör, pedig amúgy nem szoktam rendszeresen inni. De úgy voltam vele ,szabadság van, belefér. Hát utána első pár munkanap nem nagyon tudtam este elaludni. Ahogy az egyik válaszoló is írta , nem fizikai függés alakult ki, abbahagytam rögtön, de jó pár napig éreztem egy kis ürességet. És ezzel az a baj,hogy ez már nagyon érme feldobás, hogy ki tudja abbahagyni, és ki az aki nem. Azóta én is tudatosan figyelek arra ,hogy ne nagyon igyak rendszeresen, vagy nagyobb mennyiséget egyszerre.

Másik példa ,hogy régen apám minden nap ivott. Nem sokat. Sose részegséghez. De napi 4-5 sör mindig megvolt nála. Gyerekként ez sose tűnt gondnak, meg mellette végig dolgozta életet, felelősségteljes volt, azt hittem ez csak tényleg ilyen nap végi lazítás. Aztán egy eset nagyon megmaradt. Mikor nagyon későn ért haza a melóból, akkor egy üveg sört fél perc alatt lehúzott,és akkor ott tudatosult bennem,hogy ez már nem lazítás,hanem függőség.


Szóval végszóként, az emberek nagy része végig bulizza a fiatalkorát, és előfordul ez amit te is írsz,hogy egyetemen vannak akik végig isszák a hetet. Csak aztán van akinél ez úgy marad,és rendszseres ivóvá alakul (esti kis sörözgetés, kis feles,stb) de aztán persze van olyan is,aki munkába állás után már nem iszik ,csak nagyon ritkán. Ezt neked kell tudnod,érezned. Kibírod e ,ha 1-2 buliban nem iszol. Figyeld meg magad.

2022. dec. 29. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
100%
Bizony káros. Később komoly gondjaid lehetnek belőle. Sok élet megy tönkre a pia miatt. Ez már nem menő. Tessék mással elütni az időt.
2022. dec. 29. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
20%
Inkább szívjatok csártot! Az nem annyira káros.
2022. dec. 30. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Most még nem káros, de nagyon nagyon sok ez a heti 4-5 alkalom, ebből lehetnek később problémák, szóval jobb elkerülni azt mondom.
2022. dec. 30. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
15%
Nektek annyira mindegy.
2022. dec. 30. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Igen, az. Neked nem kell mindig velük tartani. Meg kell tanulni német mondani
2022. dec. 30. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
19%
Dehogy káros, kifejezetten jót tesz, nem tudtad?
2022. dec. 30. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!