Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Milyen minőségi, igazán finom...

Milyen minőségi, igazán finom és különleges (száraz) vörösbort ajánlotok ? Apóssal tölteném a hétvégét, steak-ot csinálnék, az egyik kedvence. Valami igazán jó, ütős, finom bor kéne mellé. Olyan 5000ig jók vagyunk! Legyen ez egy jó nap!

Figyelt kérdés

Most házi bort nem találtam a közelemben, viszont valami minőségi bort vennék az étel mellé.

Tesco, Lidl, Aldi, Penny, Auchan meg ilyesmi boltok vannak a közelben.

Tehát nem rendelős borra gondoltam, hanem olyat, amit ilyen boltokban is meg lehet venni.

Az a lényeg, hogy nem 300-500forintos bort szeretnék venni erre az alkalomra.

Olyan 2-3-4ezer forintért már remélem lehet minőségi bort venni.

De 5000fölé már nem szívesen mennék :D

Ha tudtok ilyen árkategben jó bort, akkor kérlek gyorsan írjátok meg! :D

Köszönöm szépen!



2023. jan. 6. 13:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%

Igaz hogy ez nem vörös és száraz, de egy igazi világhírű márka borkülönlegessége.

[link]

2023. jan. 6. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem akarom reklámozni, ráadásul sokkal drágább, mint a felső határod, de ha tényleg jó vörösbort akarsz, akkor vinotékában, borszaküzletben találsz a szekszárdi Dúzs Balázs-tól Görögszó nevű bort (persze nyilván az évjárat is számít).
2023. jan. 6. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
A villányi borok finomak, találsz Gere Tamás pincészetéből, de még jobbak Gere Attila pincészetéből valók, igaz drágábbak is.
2023. jan. 6. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Így van, ilyen kategóriában első körben Villányiak közt néznék szét.

Ezek közül a Sauskából nekem volt ami kicsit csalódás volt, bár ez nyilván szőlőfajtától és évjárattól is nagyban függ.

Gere A. valóban jó, azon kívül Wunderlich pincészet borait kóstoltam még, amiről jókat mondhatok.

2023. jan. 6. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
4-es vagyok, még annyi, hogy a "rendelős" helyeknek is vannak boltjaik, egy próbát megér, rákeresel, van e a környéken minőségi ital bolt, vagy bor bolt.
2023. jan. 6. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Gere Páratlan

1-es, jó a szamó, de steakhez ne ajánljuk már.

2023. jan. 7. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

És a Gere-től milyen fajtát ajánlotok ?

Nem vagyok otthon ezekben a típusokban, hogy mit miért hívnak úgy ahogy, én ha bort iszok, akkor mindig csak házit szoktam.

De most ugye ezt nem tud szóba jönni.

Vasárnap lesz a "nagy nap" én meg nézegettem a Gerétől borokat, szerintem megfizethető áron azért akad pár, illetve ahogy dicsérik a boraikat, biztos jó választás lesz.

Viszont a sok típus/fajta/változat összezavar :D nem tudom melyiket vegyem.

Ha még ebben adna valaki egy tippet, akkor azt megköszönném!


Egyébként köszi az eddigieket is!

2023. jan. 7. 14:17
 8/11 anonim ***** válasza:

Portugieser

Cabernet Sauvignon

Kopar Cuvée

2023. jan. 7. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy ez innentől egyéni ízlés kérdése is.

Azt meg ugye nem lehet ismerni.

Tippnek annyit tudnék mondani, hogy talán kevesebb a kockázat egy cabernet sauvignonnal, mint egy pinot noirral. Utóbbiból ugyan vannak extravagánsabb, letaglózó élménnyel bírók, de ez egyrészt jóval magasabb árkategóriánál szokott általában jelentkezni, másrészt a "befogadónak" ízlelőnek is elég érettnek kell lenni ennek az értékeléséhez.

Úgyhogy az említett pincészetekből keresnék valami c.savignont.

2023. jan. 7. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

Rendesek vagytok!

Ment a zöld pipa! :)

2023. jan. 7. 14:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!