Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Akik a boroskólát részesítik...

Akik a boroskólát részesítik előnyben a fröccsel szemben, miért? Esetleg más érzés a berúgás?

Figyelt kérdés

Én mind a kettőt szeretem, bár sörös vagyok.

Milyen vörösbort milyen márkájú kólával kevertek, amikor a kedvenc vadászotokat isszátok?



2023. febr. 28. 09:31
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
84%

Csak alkoholistánál cél a berúgás, mindenki másnál legfeljebb csak úgy sikerül, de nem az a cél. Berúgva lenni pocsék dolog, akármivel jutott el valaki odáig.

Nyilván azok isszák a boros kólát, akik inkább az édes dolgokat szeretik.

A savanyú fröccs inkább kajához megy, azzal beszélgetni, bulizni egy estét nem egy élmény.

2023. febr. 28. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Az íze másabb.

Boroskólát alapból vörösből iszom, már ha iszom, mert szerintem vagy 20 éve nem ittam. Fröccsöt meg fehérből.


Alapból totál más tisztán is a vörös, meg a fehér. Ég és föld.

És a kólának is nyilván aránylag erős, édes íze van. A szóda meg csak a bor ízén enyhít, de nem rak hozzá semmit.

Úgyhogy annyira más az íze, hogy igazából maga az összehasonlítás se túl releváns.

2023. febr. 28. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
72%
Azért részesítik egyesek a boroskólát előnyben a fröccsel szemben, mert az jobban ízlik nekik. Ennyi. A berúgás meg berúgás a 40E-s whiskytől meg a flakonos bortól is. Én amúgy nem iszom (sörös vagyok én is), nyáron a kánikulában viszont egy jó hideg 3-2-es fröccs fehérborból jégkockákkal nagyon ott tud lenni!
2023. febr. 28. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
72%

Nem iszok évek óta, de nagy kedvencem volt a VBK.

Eleinte a legolcsóbb vörös borokból ittam, később jó minőségű száraz borokra váltottam, és csakis Coca-Cola-val.

Rengeteg vitám volt abból haverokkal, hogy miért "rontom el" azt a jó bort, igyam inkább valami olcsóbból. Én meg azt nem értettem, hogy miért kéne silányabb bort innom? Volt olyan nívósabb vendéglátó hely, ahol a menő pultos/mixer megtagadta többszöri kérdésemre is, és nem volt hajlandó rátölteni a (tényleg drága) borra a kólát.

A VBK egy koktél, egy különleges, nagyon finom long drink.

Nagyon ritkán rúgtam be tőle, de a székletemet mindig rendbe rakta, másnap hatalmasat kullantottam.

2023. febr. 28. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
68%
#4: Kértem volna 2dl vörösbort 3dl-s pohárba meg egy pohár kólát, a többi az én dolgom :-) Meg persze vásárlók könyvébe beír.
2023. febr. 28. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 Phoney ***** válasza:
100%

Azért, mert nem ízlik nekik az a bor, vagy nem annyira. A kóla receptjét eredetileg borhoz találták ki, és ma már ugyan nyilvánvalóan nem ugyanolyan az ízesítése, még most is "értelmezhető" egy jól működő ízkombináció a boroskólában (már akinek bejön). Mondjuk én igen régen ittam már boroskólát, de vörösborból sosem csináltam fröccsöt, ha magában nem esett jól.


A berúgás része annyiban változik, hogy élvezhető italt fogyasztva értelemszerűen jobb kedvűen iszol, ezért jobban fogod érezni magad a végén. Főleg azok, akik a finom italt normálisan adagolják, a szart meg csak úgy öntik magukba, hogy üsönmávégre. A hirtelen felnyomott véralkoholszint rosszabb élményt ad, és rosszabb másnapot is.



ma 09:40

Nem mindenki azt nevezi berúgásnak, amikor már alig tud magáról. Sokaknak az eufóriától kezdődik a "berúgás" fogalma, az eufória pedig jó érzés (és megfelelő adagolással jó hosszan is tart), még akkor is, ha nem mindenki tudja alkohollal elérni.

2023. febr. 28. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Én télen a vadászt szeretem, nyáron a jó hideg fröccsöt 😀
2023. febr. 28. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
55%
#5, V. kerületi, eleve drága bár volt, én meg az egyik legdrágább vörös borukból kértem egy VBK-t. Azt hitte, félrebeszélek, kiadta a 2 dl bort meg a kis üveges coca-cola-t, meg ahhoz egy 2 decis kólás poharat. Mondtam, nem ezt kértem, legyen szíves egy nagyobb pohárba öntse össze, és dobjon bele 2 szem jeget. Az ember lesápadt, hüppögött, hogy azt nem lehet, mert ez egy különleges bor. Kérleltem, de makacs volt, végül nagy nehezen hajlandó volt adni egy nagy koktélos poharat jéggel, de összeönteni nem volt képes. Látszott rajta, hogy nagyon megbántódott. Valószínűleg napokig nem tudott aludni 😃
2023. márc. 1. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Phoney ***** válasza:
25%

„A VBK egy koktél, egy különleges, nagyon finom long drink.”


Különleges, azbmeg. Tajtparasztkülönleges. Én is ittam, nincs is vele baj, de nem írom be az önéletrajzomba.


tegnap 10:53

Sose dolgoztam olyan helyen, ahol vásárlók könyvét lehet kérni, de neked odaadnám, széles mosollyal, hogy értsd, hogy jódhiányos vagy <3


ma 21:50

Tudod én mindig csóró voltam, ezért a pocséklást is utálom. Ha a ajtparaszt attól érzi jól magát, hogy drága, finom dolgokat elpocsékol (nyakonönt kólával, csakis azért, mert mert ő MeGtEhEtI, akkor ő nem tehetős, vagy bármi hasonló, hanem tajtparaszt.)

2023. márc. 1. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

#9: "Sose dolgoztam olyan helyen, ahol vásárlók könyvét lehet kérni"


Hát ja, én pl. a vízügynél vagyok, itt sincs. Vagy a Suzuki gyár galvanizáló üzemében sincs. Vendéglátó egységekben viszont kötelező és elég szigorú szabályai vannak.


[link]


Ja, és amúgy nem tajTparaszt valaki, hanem tajparaszt (teljesen paraszt) és ha valaki a boroskólát szereti miért ne igya jobbféle borból, ha egyszer megengedheti magának?! Komolyan nem értelek.


No mindegy, kicsit elkalandoztunk.

2023. márc. 2. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!