Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » A borról miért alakult ki az...

A borról miért alakult ki az a közvélemény, hogy úri, amikor totál igénytelen bort és sört inni?

Figyelt kérdés
Mindig ilyen kocsmatöltelékek jutnak a borról és sörről eszembe, vagy kannás boros rockerek. A hosszú ital szerintem eleve igénytelen, és a minőség 40 fok körül kezdődik valahol. Nekem skót whiskey, na az tényleg igényes. Vagy absinthe.

2023. máj. 28. 23:47
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
98%
Na, ez olyan lesz, mint a másik kategóriában a drága telefonos kérdéssorozat, csak most piával? :D
2023. máj. 28. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
87%
Az urak is ittak bort, egy max két deci vörösbor például egészséges ha minőségi. Nyilván mértékkel.A bor egy nemes ital, és még Jézus is borrá változtatta a vizet.
2023. máj. 29. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 entomologus_delirus válasza:
90%
Azért elég nagy különbség van bor és bor között. Akár csak sör és sör között. Nem mindegy hogy megveszed a legolcsóbb sört hogy lerészegedj vagy iszol kraft sört az ízélményért. Ugyan így a bornál sem mindegy hogy veszel olcsó meg tablettás borokat amit normális ember magában meg sem tud inni csak fröccsnek, vagy esetleg veszel minőségi bort, ami sokkal kellemesebb és bűn fröccsöt csinálni belőle. A bor áraknál a határ a csillagos ég és számos minőségi és elegáns bor van, ami szerencsére elég népszerű.
2023. máj. 29. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
81%

A sört nem szeretem, ezért arról nem tudok nyilatkozni. Alapvetöen én is inkább whiskey/ jäger párti vagyok, de... El nem tudnék képzelni egy romatikus vacsora mellé egy pohár whiskeyt. Vagy szilveszterkor pezsgő helyett jäger...

Mindennek megvan a maga helye.

2023. máj. 29. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
94%
Nyilván nem ittál még jó bort és sört, ezért alakult ki benned ez a téveszme.
2023. máj. 29. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
74%
Ha úgy vesszük, minden alkoholos ital igénytelen, még a sznob whiskeyd is
2023. máj. 29. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
93%
A kedves kérdező nyilván a whisky-t szereti, és mivel ő a jó, kifinomult ízlés etalonja ezért nyilvánvaló számára, hogy aki nem azt issza-szereti az csakis igénytelen lehet.
2023. máj. 29. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
62%
Elmondanám, whiskyből is van kraft, és ugyanaz a helyzet, mint boroknál és söröknél: minimum sokkal jobb és mindenképp ezerszer izgalmasabb. Komplett íz-illat szimfónia egy-egy korty, ami a hőmérséklettel és a lehelet alkoholossá válásával újabb és újabb érdekességeket hoz.
2023. máj. 29. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
91%
Én ugyan nem iszom alkoholt, de szerintem elég rosszul látod a dolgot azzal, hogy "a hosszú ital szerintem eleve igénytelen". Mitől lenne az ital alkoholfoka a minőség mércéje? Mert ugye az olcsó piákról nem írsz. A bor meg lehet akár 50 éves is. Eleve egy hülye beképzelt sznob vagy, akinek telik valamire, és lenéz másokat, akiknek nem, és biztos nem csak italokról van szó.
2023. máj. 29. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
80%

Egyedül hoztad ezt össze, vagy csapatmunka. Tudod, lehet kapni már 300 forint/liter áron is birnak hazudott valamit.

Az igaziból mai árakon 1500 körül van a minimumszint, de a jobbak 4-8000 Ft körüliek.

Nem, nem attól lesz úri, mert drága. Egyébként nem találkoztam azzal, hogy úri.

És igen, lehet kocsma előtt állva inni.

De kehet úgy is, hogy főétkezés előtt egy gondosan kiválasztott bort kortyolsz étvágygerjesztőnek. A főfogáshoz egy másik fajtát, szintén gondosan kiválasztva, és zárható egy kellemes desszertborral.

2023. máj. 29. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!