Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Melyik lehet a minőségibb...

Melyik lehet a minőségibb tojáslikőr? Ami sárga, vagy ami krémszínű?

Figyelt kérdés

Vettem egyet néhány hete, aminek a színe ilyen krémszínű volt, sárgának nem mondanám.


Ma vettem egy másikat, viszont ez a másik igazán sárga, meg is lepődtem az előző után. Olyan sárga, mint a tojássárgája.


2023. jún. 4. 09:39
 1/2 anonim ***** válasza:
72%
Amelyik drágább nyilván jobb minőségre,szinét ételfestékkel is színezheztik.
2023. jún. 4. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Phoney ***** válasza:
47%

Mivel színezhető, így a színéből nem tudod. Amit ellenőrizni tudsz, hogy kétféle létezik: a rendes változat neve „tojáslikőr” vagy advocaat/avocat/advokat, a másik pedig „tojásos likőr”, ebben csak feleannyi tojássárgáját írnak elő, és azt tejtermékekkel is ki lehet pótolni. (Ha külföldi import, akkor az eredeti gyári címkét kell nézni, a magyar importőr cetlijém néha vannak nagy bajok...)


Az ára max. akkor mérvadó, ha ugyanabban a boltban az egyik lényegesen drágább, mondjuk legalább kétezerrel. És persze az se garancia.

2023. jún. 4. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!