Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Kaptam egy üveg valamit és...

Kaptam egy üveg valamit és fogalmam sincs mi ez. Bor lehet vagy talán pezsgő?

Figyelt kérdés
Elég hülye kérdés de nem vagyok vmi nagy alkohol kedvelő.A neve Martini Rossi.11%vol az alkohol tartalom.És a név alá az van írva h Vino Spumante Brut.
2009. febr. 4. 14:29
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

A Martinik általában vermut jellegűek, tehát borpárlatok! Többnyire persze ízesítve, aromásítva vagy ilyesmi, és nem 'szénsavasak'.

/Azonban a 'spumante' viszont elgondolkodtatott, mert az elvileg pezsgőt sejtet :) /

2009. febr. 4. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
A Martini-nek is van pezsgője. Egyszerű az ellenőrzése: ha pezsgő, akkor pezsgős dugó van benne.
2009. febr. 4. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Hát...őszintén???Nem lehet látni a dugóját be van borítva,nem látszik.De ki lehet tapintani az az izét ami rá van tekerve a tetejére.Viszont szénsavat nem lehet benne látni.A boroknak általában parafa dugója van és az nincs "beborítva"nem?
2009. febr. 4. 15:01
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Pezsgő lesz az, ha olyan "izé" van a tetején. Drót"izé", ugye? :)
2009. febr. 4. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Amúgy egyik ismerősöm is azt mondta h szerinte pezsgő csak megromlott és azért nincs benne szénsav :)

De én úgy tudom h az alkohol nem romlik meg ha le van zárva gyárilag.Esetleg csak érik.Nem?

2009. febr. 4. 15:04
 6/19 A kérdező kommentje:
Jaja,drótizé :D
2009. febr. 4. 15:06
 7/19 anonim ***** válasza:
89%
a martini fincsi, kóstold meg... ;)
2009. febr. 4. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Bármilyen felbontatlan pezsgőt ha megrázol, akkor minimálisan mozognak benne "buborékok", abszolút nem úgy, mintha kiöntenéd pohárba.

Ha van rajta drótizé, akkor az pezsgő. Nem is akármilyen. Nekem a Martini-pezsgő a kedvencem.

2009. febr. 4. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem romlik meg! Én egyszer egy tíz éve bontatlan pezsgőt ittam, hát az élmény volt.... Méz ízű, sűrű, mennyei nyammmm...
2009. febr. 4. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Kóstold meg helyettünk is! :)
2009. febr. 4. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!