Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Ha valaki egy nap 3 doboz...

Ha valaki egy nap 3 doboz sört iszik meg, legfeljebb 4-et, de mindennap, az már alkoholista?

Figyelt kérdés

Mert az anyukám ezt csinálja. De a legrosszabb hogy dugiba, de mindenki hallja mikor kinyitja, és látni is lehet.

Van egy fiu akivel szeretnék együtt élni,de nem engedik,és szeretnék elköltözni vele.Szerintetek mit csináljak?Már a tesóm se birja nézni amikor hazajön.De ő már férjnél van.SEGITSETEK.Adjatok tanácsot létszi,mert kezdek rossz dolgokra gondolni.Egy 20éves lány


2008. febr. 27. 11:03
1 2
 1/15 anonim válasza:
97%
Szia! Azok az emberek az alkoholisták, akik napi rendszerességgel fogyasznak alkoholt. Próbáljátok megbeszélni anyukátokkal a dolgokat. Te már nagykorúnak számítasz, így nyugodtan elköltözhetsz otthonról.Ha elmondod nekik,h mit érzel, csak elengednek, beletörődnek a dolgokba. Mindenki volt fiatal. ;-) sok sikert hozzá!
2008. febr. 27. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Igen, sajnos úgy néz ki alkoholista. Főleg ez a dugiban csinálja dolog utal erre. Ezek szerint ő maga is tisztában van vele?! 20 évesen igazából már nincs az, hogy nem engedik. Azt teszel, amit akarsz, nagykorú vagy.

Tanács? El kell vele beszélgetni. Nem veszekedni, hanem tényleg beszélgetni. Elmondani neki, mikor józan (ne a sörök után), hogyan érint ez téged, és hogy nem bírjátok tesóddal elviselni. Talán ez hat. Lehet, hogy csak ideig-óráig, lehet hogy még annyira sem.

Apukád hogy áll a kérdéshez amúgy?

2008. febr. 27. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Apu már próbált vele többször is beszélni,de mindig letagadta,és neki állt feljebb hogy apu miért fogja rá hogy iszik.És ebből kiindulva mindig veszekedés a vége.Sok ilyen eset után már inkább ráhagyjuk apuval.Amikor tesómék hazajönnek pestről,akkor többet iszik,és észre lehet venni,hogy be van állva.Én már nem tudom mit csináljak.Voltam már emiatt depressziós is,aminek következménye is volt.De egy ideig ugy tűnt hogy rendebe jön,de aztán mégsem.Ez azért lehet,mert anyu tesói és mama is ivott??Örökölte nem?
2008. febr. 27. 11:26
 4/15 A kérdező kommentje:
itt nem azt nem engedik h elkötözzek,hanem a fiut tiltják tőllem.
2008. febr. 27. 11:27
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Lehetséges, hogy a hajlamot örökölte. Elég gáz a helyzet. Ha ezerrel tagad és nem is nagyon lehet vele beszélni, akkor sajnos sok mindent nem lehet csinálni. Esetleg rajtakapni? De abban a pillanatban ez sem fogja érdekelni. Ne hagyjátok rá, mert tönkre fogja tenni a családot.

A fiúval kapcsolatban meg, ha csak azért tiltják tőled, mert nem egy szépség (a másik kérdésed alapján írom ezt), akkor ne hallgass rájuk. Ha otthon maradsz tönkremész, ha nem hallgatsz rájuk és elköltözöl, boldog lehetsz.

2008. febr. 27. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim válasza:
66%
4 sört az nem nevezném alkoholnak.Akkor egész németország alkoholista.Ugyan már,németországban nappi rendszerességel ivot minden kolégám minimum 6 dobozos sört,söt még a munka helyemen is volt sör automata(nem alkohol mentes).Persze átt lehet esni a ló túl oldalára ezt nem is vittatom.De ha megfigyeled az alkoholisták nem is sört isznak.Olyan minimális a sörbe lévö alkohol hogy attol nem lehet alkoholistává válni.10-12%-os piák amik nagyon veszélyesek köztük a bor és a rövid.Az már nagyon le terheli a májat,mig a sörben lévö anyagok kimondotan nagyon jó hatással vannak az emésztésre,stb.ha gondolod küldök linkeket a sör témában.
2008. febr. 29. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Köszi de nem kell.De egy anya akkor se igyon.Érdekes más anya megtudja állni hogy ne igyon ennyit egésznap? És hogy ne dugiba???
2008. febr. 29. 11:55
 8/15 anonim válasza:
81%
Ne gondold,hogy más anya meg tudja állni,mert az enyémmel ugyan ez a helyzet.Sajnos!Ez miatt már én és a nővérem el is költöztünk otthonról,már csak szegény hugom szenved ott,de remélem nem sokáig.Én tudom,hogy mit érzel,és ezt csak az tudja,aki ebben a cipőben jár.Szerintem,ha teheted,költözz el otthonról,mert az még nem azt jelenti,hogy mindent meg kell szakítanod a szüleiddel.Azért előtte gondold át jól,hogy neked mi lenne a legjobb.Remélem sikerül megoldani a problémát.Minden jót...
2008. febr. 29. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
81%
velem ugyan ez van20éves vagyok,Anyu 42.régebben csak bulikba(ahova már nem kellett volna mennie)ivott,de 2-3 éve már otthon is.whisky-zik.ő is tagadja,ha meg rákérdezünk még ö van felháborodva,h neki semmit nem szabad?én már 6 éve vidéken lakok.suli,aztán szerelem.de 1-2 havonta egy hétvégét otthonvagyunk,és folyamatosan iszik.a hugom is mindig elmondja nekünk.ez egy nagyon szomorú dolog,de sztem nem lehet rajtuk segíteni.nekik kell,h erősek legyenek,és akararják is abbahagyni.:-(((
2008. márc. 1. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Szia, szerintem beszéld meg a többiekkel és együtt üljetek le beszélni vele egy tiszta pillanatban! Nálunk is ez volt anno a helyzet! Szét ment a család mert senki sem birta nézni és Ö sem halgatott senkire! Én persze kiskoru révén vele maradtam, utána sokkal roszabb lett! Utána már nem dugiba ivott, mivel csak én voltam vele én meg csak gyerek voltam!Nálunk ( utolag látom át)mindenki szemethunyt fölötte, nem segitettek neki! Mindegy menyit iszik, ha dugiban csinálja, Ö is tudja , hogy nem normális dolog! Szerintem ne hagyjátok rá mert tönkre megy a család! És ez csak egyre rosszabb lesz!!!
2008. márc. 6. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!