Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Almapalinka fozesnel kb...

Almapalinka fozesnel kb milyen aranyban jon le a metilalkohol? Ugyertem kb 50 liter cefrenel az elso hany deci ami metil alkohol? Nincs tapasztalatom ezert akarom igy megallapitani, holnaputan fozok :D

Figyelt kérdés
2011. aug. 10. 12:53
 1/3 Phoney ***** válasza:
Az első főzésnél nincs rézeleje, ott átengedsz mindent. Az alszesz finomításakor annak kb a 0,5% a rézeleje, de nem csak azt öntöd ki, hanem az előpárlatot is, amit kóstolás alapján választasz el (tehát kiengeded kis poharakba, és amik rosszak, azokat kiöntöd). Amikor már jó íze van, akkor onnantól jön a pálinka, amit meg fogsz inni. Amikor a végén megjelenzik az a savanyú fazékíz, azt megint nem engeded bele, az az utópárlat.
2011. aug. 10. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
koszi a valaszt, hallottam olyat is h az utoparlatot osszekeverik az eloparlattal es megint lefozik, ez mennyire tanacsos? nem rontja el az utoparlatot? ha jol tudom az joval gyengebb, az nem is felel meg palinka minosegnek, azzal mit kell csinalni? ujra kifozni?
2011. aug. 10. 22:54
 3/3 doboszoli ***** válasza:

Nagyban trükköznek ezzel, ahol száz hektókat főznek.

Ez már szakma. Te nyugodtan dobd ki, ahogy az előttem szóló írta.

2011. aug. 12. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!