Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » A somersby cider az sor vagy...

A somersby cider az sor vagy bor? . A legtobb degeneralt szerint sor, pedig ra van irva h bor, de akkor most mi?

Figyelt kérdés
2011. aug. 30. 00:52
1 2
 1/17 anonim válasza:
100%
Igazából egyik sem. Inkább egy különleges alkoholos ital.
2011. aug. 30. 04:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim válasza:
100%

Egyik sem. Cider. :)

[link]

2011. aug. 30. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 Phoney ***** válasza:
100%
Elvileg cider, ami pedig a borok közé tartozik (olyasmi, mint a pezsgő), de a Somersby nem tudom, hogyan készül. Nem olyan íze van mint egy rendes cidernek, hanem olyan, mintha 100%-os almalevet szódásszifonba töltötték volna egy kis vodkával.
2011. aug. 30. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 Zsozso0007 ***** válasza:
9%

Somersby az sz@r... konkrétan :)


Nem sör, nem bor, sz@r... :)


Egyébként cider lenne, de az előttem szólóhoz csatlakozom, és inkább amolyan kamu olcsó cidernek mondanám...

2011. aug. 30. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 alfa.omega válasza:
60%

"Bár a cider hazánkban még viszonylag ritkán tűnik fel az asztalokon, a skandináv országokban, Nagy Britanniában, Franciaországban is hatalmas népszerűségnek örvend. A különböző almafajtákból és változó alkoholtartalommal készülő ciderek története régre nyúlik: a cider héber eredetű, a shekar (erős, erjesztett ital) szóra vezethető vissza, amely a normann hódítások révén a 9. században terjedt el, először a szigetországban. A nedű közismertségét mi sem bizonyítja jobban, minthogy az Oxford English Dictionary 1315. évi kiadásában már “cider” szócikk is szerepel." - www.trademagazin.hu


Másrészt én jó pár évet töltöttem el a finneknél és állíthatom mindenkinek, hogy az ő ciderük az pontosan olyan mint a somersby. Sok cider van a piacon, de szerintem ez van legközelebb a "valódi" skandináv ciderhez. Amúgy meg mindenki igya azt, ami neki jó és kész :)

2012. márc. 26. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 Phoney ***** válasza:
96%

Hogy a finnek mit isznak, az lényegtelen, mivel egyrészt náluk tökre nem hagyományos ital a cider (gyakorlatilag minden finn cidert gyümölcskoncentrátumból erjesztenek és a legtöbb ízesített), aztán mi magyarok meg pl. raklapszám vedeljük a Fütyülős szeszes italt, amire többségben azt hisszük, pálinka, osz' nem is hasonlít rá.


Az a szakmában nem kérdés, hogy a Somersby nem hagyományos cider.

2012. márc. 26. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 Zsozso0007 ***** válasza:
32%

szerintem ez nem is vitatéma... 15% almalét tartalmaz, ne vicceljünk már, mintha egy üveg borban 15% szőlő lenne... nem azt hívják kannás vagy tablettás bornak?


Na ugyanezen logika szerint a Somersby is kannás vagy tablettás cider, nagyon helyesen

2012. jún. 26. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
És ezért miért degeneráltak? Mert nem tudják?
2012. júl. 15. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 apafej71 válasza:
Angliában élek, így hát őket kérdeztem meg. Az nem vitás, hogy nem bor, hanem cider. De van jó pár kollégám, aki szerint sör, és felsorolják, hogy beer, lager, cider. Mivel náluk ugye van a sör és a lager. Kissé furán hangzik. Namármost, aszongya az a pár angol, hogy sör, mivel sörösdobozban van és pintben kapod. És, hogy a kocsmában furán néznének rád, ha kérsz mondjuk 2 pint bort, ellenben sörnél a pint alap. Gyakorlatilag én se lettem okosabb, csak gondolom, leírom a tapasztalatom.
2012. szept. 12. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 Phoney ***** válasza:

A cider egész egyszerűen almabort jelent az EU-jogban, ez a hivatalos fordítása is.


A Somersby és hasonló pancsok pedig azért címkézhetők „almabornak”, mert egyes országokban akár 25% gyümölcstartalommal is szabad almabort gyártani (Magyarországon 50%), ízesíteni pedig nagyjából mindenhol szabad őket.

2012. szept. 12. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!