Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Mennyire jó/rossz a napi...

Mennyire jó/rossz a napi reggeli alkohol bevitel? (bővebben tovább)

Figyelt kérdés
Tehát ha valaki hosszú távon iszik mondjuk 4-5 korty Kalinka vodkát vagy ilyesmi - reggel, csak, hogy jól induljon a nap. :) Az meddig hat ki arra a napra? Milyen hátrányai vannak később a nap folyamán, vagy hosszabb távon? Vagy ez csak jó? :) Egy idő után nem kell több mennyiség ugyan azon hatáshoz?
2011. szept. 13. 16:36
 1/10 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem a legkárosabb az egészben az, hogy mindenki látni fogja az illetőn, és tudni fogják, hogy alkoholista. Ehhez képest a fiziológiai hatások elenyészők.
2011. szept. 13. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Úgy értem, hogy csak az a jó érzés legyen meg.

Tehát nem sokat inni.

2011. szept. 13. 16:53
 3/10 anonim ***** válasza:
83%

1 korty tömény is meglátszik az emberen, teljesen megváltozik tőle az arcmimika, főleg akkor, amikor megpróbál úgy viselkedni, mint aki nem ivott.

Ha ahhoz kell, hogy jól induljon a nap, akkor a hatás csökkenésekor(ami már fél óra után jelentkezhet) az illető önbizalma lecsökken, és szüksége lesz egy újabb pohár italra, hogy fenntartsa a kezdeti érzést. Ez nem azt jelenti, hogy a teste máris lebontotta az addig bevitt mennyiséget, csak azt, hogy már hozzászokott az érzéshez, és ezért azt hiszi, újabb adag kell. Viszont az újabb adag miatt egyre jobban látszik az ittasság, és persze egyre nagyobb a vágy a további poharakra, mert mindig azt hiszi, hogy kimegy belőle a pia, és kell még, pedig ez nem igaz.

2011. szept. 13. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
100%

kicsit hülye vagy

ha éhgyomorra lenyomsz egy felest, kis idő múlva kilyukad a gyomorfalad

1 hét minden reggeli feles után már megszokott lesz, nem fog örömet okozni, ugyanúgy szar lesz a napod

aztán az agysejtekről nem is szólva

2011. szept. 13. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
100%

Ez konkrétan a tudatos függőség kialakítása. Egyrészt minél tovább csinálja az illető, annál kisebb lesz a hatása, annál többet kell majd innia ahhoz, hogy ugyanazt az időtartamot elérhesse, és mindeközben módszeresen nekiáll pusztítani a szürkeállományát a máját és a veséjét is.

Én semmilyen pozitív előnyt nem ismerek, az alkoholfüggők idegesek, hangulatváltozásaik vannak, remegnek érte, ha nem tudják meginni azt a kívánt napi bevitelt, ami egyre csak nő és nő, rengeteg pénzt elszórnak rá, stresszesek emiatt, nem tudnak összpontosítani, lassulnak a reflexeik.


Viszont ha olykor esténként megiszik vki 1 deci vörösbort, az jótékony hatású.

2011. szept. 13. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
86%
Egyél egy csokit inkább vagy ránts rá.
2011. szept. 13. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
ha csak azért iszol töményet reggelente, minden áldott nap, hogy "jól induljon a nap" ill "csak az a jó érzés legyen meg", akkor alkoholista vagy, legfeljebb nem akarod belátni
2011. szept. 13. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Akkor leállok vele. :)) De az a vicc, hogy nem is érzek változást 5 korty után sem. :)
2011. szept. 14. 20:17
 9/10 anonim ***** válasza:
71%
Egyáltalán nem lyukad ki a gyomrod napi egy reggeli felestől. Megfelelően kell reggelizni utána, kalóriadús, esetleg zsírosabb ételt. Én szoktam néha reggel pálinkázni, egy kis kupicával ébredés után. Nem vagyok alkoholista, egyébként nem iszom, elenyésző mennyiségű alkoholt fogyasztok. Havonta kb 3-4 doboz sört! De a reggeli szilvapálinka után hatalmasat tudok reggelizni, és teljesen máshogy érzem magam.
2011. szept. 16. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Dolgoznak az alkeszok.. Csak ne szállnának buszra, a mentolos rágó csak szerintük nyomja el a bűzt.
2011. szept. 16. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!