Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Miért veszélyes a pezsgő+energ...

Lujza1819 kérdése:

Miért veszélyes a pezsgő+energiaital fogyasztása?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 1. 10:48
 1/6 anonim ***** válasza:
koffein meg az alkohol hatása miatt:) Nem szoktam sokszor berúgni de ha igen akkor általában én szoktam használni ezt a kombót hogy energiaital a pohár aljára,rá pezsgő:) Nekem eddig még nem lett bajom tőle. De viszont még anno mikor iskolába jártam aztán o.társam hozott fél literes üvegbe alkohol azt hiszem whiskyt én meg azelött ittam meg egy kávét ugye. Aztán ráittam, órán olyan rosszul lettem azt hittem ott döglök meg, begörcsöltem tőle aztán kimentem levegőre szünetbe jobban lettem,de pokolian rossz volt. Ilyen pánikroham szerűség jött rám szédüléssel meg gyomorgörccsel meg zsibbadt az arcom a végtagjaim :S Lehet azért mer éhgyomorra voltam!
2012. ápr. 1. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Phoney ***** válasza:

Mert az egyik nyugtat, a másik pedig serkent, így egyikből sem érzed, hol a határ, aztán szétcsapod magad, egyszerre leszel alkohol- és koffeinmérgezés közelében. Meg persze ki is száradsz jól, mert az alkohol és a koffein is erős vízhajtó.


1-2 pohárral tehát nem veszélyes, főleg ha mást már nem iszol.

2012. ápr. 1. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Egy üveg pezsi egy energia itallal nálam általában lemegy :D Másnapra iszonyatos fejfájást tud okozni, viszont, ha lefekvés előtt beveszel egy algoflexet másnapra semmi bajod :D

L

2012. ápr. 1. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem igazán veszélyes, inkább töményekkel veszélyes az energiaital, mert nem érzed, hogy részeg lennél akkor sem amikor már hányingered van a sok piától.
2012. ápr. 2. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
én whiskyvel iszom de semmi bajom, pedig fél liter whiskyhez megiszok 1 liter energiaitalt és attól még csak partihangulatban leszek.
2012. ápr. 3. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Mert az alkohol + koffein kombó elég erős, és nagyobb adagban károsodást is okozhat a gyomorban,májban és egyéb szervekben
2012. máj. 9. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!