Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Miért nincs kb.1 hete a...

Miért nincs kb.1 hete a adrenalin energiaitalban taurin? :S

Figyelt kérdés
Kiváncsi lennék,mert érdekes,h a legtöbb energiaitalból már kiveszik a taurint meg vmeiknél a koffeint is pl bomba,hell mostmeg már az adranelinből is :@ pedig fele annyira sem pörgetnek fel,mint a hagyományos (koffein,taurin) energiaitalok...?
2012. ápr. 29. 11:48
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
21%
hát mert mondjuk tönkrevágja a veséidet.
2012. ápr. 29. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
a taurin? en ugytom,h a taurin amugyis termelodik a szervezetben kis mennyisegben :S,mert a legtobb energiaitalbol azt veszik ki a koffeint ugy hagyjak 32mg/100ml-en...
2012. ápr. 29. 12:56
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Amióta bevezették a chipsadót azóta mindennel variálnak, hogy valahogy kikerüljék. A hell természetes anyagokkal helyettesítette a koffeint. A Red Bull először a cukortartalmat csökkentette, majd rájött, hogy ezzel elcseszi az ízét, ezért visszatette a normál cukortartalmat, viszont a taurin helyett arginint tettek bele. A Bomba a dobozos változattal csak szimplán átkúrta az adóhatóságot, mert nem írta rá a dobozra a koffein, és taurin tartalmat, és azt állították, hogy a koffeint 32mg/100ml-ről 10mg/100ml-re csökkentették, közbe ugyanúgy 32-vel gyártják, és az üveges bombából meg kivették a taurint. A Monster meg a Burn pedig semmit nem csinált, ezért láthatod is, hogy míg az adó előtt egy 250ml-s burn 200-250Ft volt addig utána 280-350 lett, az 500ml-s Monster meg 300-350 volt, és 450-600 lett. Csak hogy ennyiért senki nem vette meg őket, ezért mint hogy rájuk rohadjon inkább visszacsökkentették az árukat, ezért a sparban újra 200 a burn, és a tescoban meg a moster bár nem 320 mint régen, de nem is 500, hanem 400Ft. Az Adrenalin egy olyan energiaital amelynek 500ml-s változata piacvezető a saját kategóriájában, mert csak 150-200Ft-ba kerül. Ha most nem találnának ki valamit, akkor megkapná az adót, ami literenként 250Ft, tehát ezután 150-200Ft helyett 275-320Ft lenne, annyiért meg nem nagyon vennék meg az emberek. Így el kellett döntsék, hogy mit tesznek, vagy a koffeintartalmat csökkentik, vagy a cukortartalmat csökkentik, vagy a taurint kiveszik belőle.

Bocsi a hosszú válaszért, de remélem kielégítő volt.

2012. ápr. 29. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
thx ment a zold kez :))),de naon kar,h az adrenalinbol is kivettek ezvolt a kedvenc energy drinkem
2012. ápr. 29. 13:06
 5/14 A kérdező kommentje:
egyebkent most neztem a hellt visszahoztak a rendes koffein,taurinos valtozatat :) mar nem csak az a hulye new generationos van hanem ujra van sima is
2012. ápr. 29. 13:43
 6/14 anonim ***** válasza:
50%
szerintem egésszégügyileg jobban járnál, ha lejönnél ezekről. nem bäszogatásból mondom, régen én is energiaitaloztam szépen, volt ott minden rendesen. csak egy idő után kezdtem kikészülni remegtem néha, bevoltak durranva a szemeim, ha ittam, azért, ha nem akor meg azért. amúgy mi szükség van neked állandó "pörgés"re?
2012. ápr. 30. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
hat... foleg azert ittam,mert sok volt tanulni vagy pl faradt voltam es akkor raszoktam mostmeg allandoan iszom ...
2012. ápr. 30. 12:29
 8/14 anonim ***** válasza:
Köszi a zöld kezet, egyébként azt furcsálom, hogy most a régi hellt visszahozták, és ugyanannyi, mint a new generation, tehát nem kapott adót az se. Az Adrenalint meg pont most hónap elején néztem, és gondolkoztam, hogy ez meg vajon hogyan kerülte el az adót, hiszen minden "szírohamokozó" benne van, aztán tessék csak változtatnia kellet, szerintem mostanra fogytak el a régi készletek, és most kezdtek el újat gyártani, ami már adóköteles lett volna.
2012. ápr. 30. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
jaja en is arra jottem ra,h ezen a heten nem porgetett fel annyira a adrenalin es megneztem a hatuljat ujra es nincs taurin xD
2012. máj. 1. 21:17
 10/14 anonim válasza:

Akár Te magad is készíthet energizáló italt ebből a porból:

[link]

2012. máj. 6. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!