Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Miért nem lehet csak olyan...

Miért nem lehet csak olyan sörös dobozokat gyártani és forgalmazni ami vissza váltható! És így ösztönözni a fogyasztókat a vissza vitelre? Németországban ez miért tud működni?

Figyelt kérdés
Teljese pazarlás amit Magyarország csinál. Biztos drága az aluminium de ha vissza lehetne váltani és nem 2 Ft/db akkor a fogyasztók is rájönnének, hogy megéri
2012. máj. 15. 23:06
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
0%

gondolkozz már el, mekkora apparátust kéne ehhez fentartani.


Visszaváltó raktárakat, göngyöleges visszavevő alkalmazottakat, biztonsági ellenőröket hogy ne legyen lopás vagy visszaélés, tisztító berendezést a göngyöleg tisztítására, vagy bezúzót az újragyártáshoz stb.

Így meg összegyüjtik a szegények, azok is legalább valamiből pénzhez jutnak, a bezúzható alapanyag meg ugyanúgy ott van.


Mondjuk én eleve betiltatnám az alumíniumdobozok használatát.


Számomra nonszenz, hogy a vendéglátóktól, háztartásokból szépen kivonták anno az alufazekakat, és evőeszközöket az alcheimer kórra hivatkozva, ezt meg engedik...

2012. máj. 16. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom. De elég szomorú amikor a diákok hazafelé a kutyasétáltató parkban megisszák a söröket és múltkor is én szedtem össze vagy 8 darabot, 1 pezsgős üveget és egy boros tokaji aszús üveget. Mert nem bírtam elnézni. Néha felszedek 2 literes üdítős palackokat is, cigis dobozt, stb. Nekem nem esik nehezemre 5 m-t vagy 10 métert menni érdekes.... Bezzeg a kutyaszar - amit szintén felszedek a kutyám után - az cseszi a szemüket, de ez ami nem bomlik le, az nem!?
2012. máj. 16. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Így is jobban megéri üvegeset venni, a dobozos azért drágább, mert rajta van a környezetterhelési termékdíj. Aki vissza akarja váltani a göngyöleget, az üvegeset vesz, aki nem foglalkozik vele, az meg dobozosat. Ha arra is ráraknának olyan 25 ft/db körüli betétdíjat (ami nonszensz, mert a dobozt nem töltik újra, az üveget meg igen), akkor meg le kéne venni az árából a környezetterhelési díjat, árban tehát ugyanott volna, az emberek viszont ugyanúgy kihajigálnák a kommunálisba, a guberálók nagy örömére. Sok értelme nem lenne, bár a kukázásból élőkön biztos segítene.
2012. máj. 16. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Ez Magyarország. 3 percre gondolkoznak előre a vezetőink.

Nekünk szélerőmű se kell. Bárhol a világon megéri, ingyen energiát kapnak, nekünk nem kell.

Indok: "A szél nem fúj mindig." (és az ilyen ül ott, és nevezik szakértőnek)

Millió ilyen van, ez csak a jéghegy csúcsa, csak józan paraszt ésszel kéne gondolkozni, és kb Ausztria szintjén állnánk.

Annyi kéne hozzá, hogy szakértők végezzék a szakirányú dolgokat, ne harácsoló alkoholisták.

2012. máj. 16. 04:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Németországban 25 cent (kb 75 ft) egy sörösdoboz betétdija, és minden boltban vissza lehet váltani. NEM kell hozzá újabb apparátus, ahogy az üvegeket visszaváltják ott és ugyanolyan módon lehetne ezt is. SÖT ott a müanyag flakonokra is van 25 cent betétdij és azokat is visszaváltják.


Amióta bevezették, azóta gyakorlatilag minden flakont meg dobozt viszavisznek, mert ez azért elég sok pénz.

2012. máj. 16. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Már miért ne lehetne vissza váltani? Már minden városban van olyan hipermarket, ahol be lehet dobni az automatába a sörös dobozokat. Igaz, nem fizet sokat, 10 db-ért 5 ft-ot ha jól tudom, de legalább nem a természetbe kerül. Más kérdés, hogy egyelőre erre még a legtöbb ember lusta.
2012. máj. 16. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Nagyon érdekes, hogy a nyugati emberek mennyivel értelmesebben gondolkodnak. Németország a 2. világháború után földig volt bombázva. Hol tart most? 30 évvel előttünk jár és értelmesen gondolkodik. Ezt Magyarországon is így kellene csinálni és a gyerekeket is erre kellene nevelni és nem itt tartanánk.
2012. máj. 16. 09:27
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Japánban egy héttel a földrengés után már új utat építettek, itt meg már húsz éve képtelenek rá.


Egyébként én azt nagyon tisztelem a nyugati országokban, ahogy a környezetkíméléshez állnak hozzá. Itthon meg... Én dolgoztam általános iskolában, mondják, hogy gyerekkorban érdemes elkezdeni a környezettudatos nevelést, hát én hiába törtem magam, igaz nem tanár voltam, csak ped asszisztens, de a gyerekek le sz*rták, amit mondtam nekik. Hogy ne dobja el a szemetet az utcán, vagy ha nem ízlik az üdítő, akkor ne öntse ki, hanem adja oda másnak. De felnőtt emberek közt is vannak a görcsösen ragaszkodók, akik minden vásárláskor kérnek nylonszatyrot, akik eldobják az üveget az utcán, rosszabb esetben ráadásul a kerékpárútra - köszi -, akik a szomszéd utcába kocsival mennek. Tudok ilyet, szóval nem hasracsapva mondom ezeket. Meg lehetne oldani a visszaváltást is, és nem azért, hogy majd a hajléktalanok ennek az árából vesznek piát, mert nem érdekel, hogy ki mire költi a visszaváltott üveg vagy doboz árát, de vigyázzunk már egy kicsit jobban a környezetünkre! Annyi jó, hogy a mi városunkban az iskolák évente-félévente rendeznek papírgyűjtést, ezért nagyon sehol sem tud felhalmozódni az újságpapír, hanem legalább az újrahasznosításra kerül. ami viszont zavar, hogy hiába vannak a lakóparkokban szelektív kontérnerek, mert a kukások ugyanúgy egybeöntik azt is a kukáskocsiba. A másik meg, hogy hiába van kiírva, hogy abba a rekeszbe csak PET palack tehető, úgyis mindenféle sz*rral, néha szó szerint telepakolják. Nem azt mondom, hogy minden konténer mellé rendőrt kéne állítani, de valami szabályozás vagy büntetés kéne annak, aki nem arra használja, amire való. Bocs a sok szövegért.

2012. máj. 16. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Nálunk a Tesco mögött 5Ft-ot adnak darabjáért és ha odafigyelnék akkor ezzel elég sok pénzt össze tudnék kaparni, de általában egyszerűbb lemenni, és kivágni a szemetesbe, mind visszavinni.
2012. máj. 16. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
2-5 forint között vissza veszik néhány helyen automatába (pl nyugati téri spár)
2012. máj. 21. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!