Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » 20kg sárgabarackból mennyi...

20kg sárgabarackból mennyi pálinka főzhető?

Figyelt kérdés
2012. szept. 25. 20:59
 1/7 anonim ***** válasza:

Ezt mindig a cefre cukorfoka dönti el.

Első megközelítésben azt mondom, hogyha nem cukrozod, akkor 9-12% cukortartalommal számolva 20 kg-ból 2 litert nyersz csak, de az rettenetesen jó lesz.

Érdemes a barackcefrét egy kicsit cukrozni, mivel magas az aroma-, és extrakt tartalma, így egy kiló cukorra még 0,8 l pálinkát számolhatsz pluszban.

Ha nem értesz valamit, írhatsz privátban is.

2012. szept. 25. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Phoney ***** válasza:

20 kiló barack kb. 1,5–2 liter pálinkát ad.


A cukrozás attól függ, hogy igazi pálinkát akarsz, vagy csak minél több szeszt csinálni. Komolyan gondolt pálinkához házilag sem szokás 1-2%-nál többet hozzáadni (vagyis ez esetben max. 40 dekát). A hozzáadott cukorral csak felhígítod a gyümölcs ízét.

2012. szept. 26. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:

Csatlakozom az előttem szólókhoz.Igazi házipárlathoz egézségesés jól beérett gyümölcsök kellenek.A rohadásban lévő gyümölcsök rontják az ízt és az aromát.Ezeket a részeket ajánlatos kivágni. Azért jól beérett,mivel a gyümölcs akkor éri el a teljes cukorfokát és az aromáját.Enyhén cukrozni lehet, mivel az jobban beindítja az erjedő baktériumok munkáját a cefre kiforrásánál.Azonban túlzásba sem jó vinni a , mert attól előfordulhat, hogy fájni fog a fejed vagy enyhébb migrénre emlékeztető tüneteket okozhat.(lüktetés a fejbe,enyhe hányinger, megjegyzem nagyobb mennyiség fogyaztása után, egy két kupica után még nem).


Én személy szerint úgy 100 l cefréhez 7 - 8, max 10 kg cukrot szoktam tenni.

Pusztán a gyümölcs ekkora mennyiségnél úgy kb.3,7 esetleg 5 lit. 52 százalékos párlatot ad.


1 kg. cukor 7,6 max. jobb minőségű esetén 8 dcl alkoholt ad.

Mindezt összevetve az említett 100 l barack esetén:


100 liter.....3,7 - 5. liter

10kg cukor....7,6 - 8. liter


úgy 11 - 13 liter.52-es anyag.


Még csak annyit, hogy a baracknak van az egyik legjobb aromája és íze, de egyben a legkevesebb cukor tartalma is.

2012. szept. 27. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én nem szoktam cukrozni egyáltalán, de ennek két hátránya is van. Egyfelől eddigre már le kell főzetnem a cefrét (még nem tapasztaltam, de azt mondják, cukor nélkül megbuggyanna a cefre), másfelől a folyamat így nagyon nem gazdaságos. Ha a módszeremet követed, egy liternél többel nem számolhatsz.
2012. szept. 27. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:

Utólag még csak annyit, hogy ha nem kedvelitek az enyhén kesernyés ízt, akkor ajánlatos kimagozni és úgy erjeszteni a gyümölcsöt.


Az általad említett arány:ha a zúzott gyümölcs úgy kb.20 liter,...1,8....2kg.cukor.


És ami még eszembe jutott.Ha valamit túl cukrozunk, tapasztalatból mondom, nem dolgozza át a cefre az összes cukrot, így csak kárba vész a cukorra költöt pénz, mivel csak egy bizonyos százalékát dolgozza át így a cefre édeskés folyadék marad,ami természetesen kevesebb égetett szeszt ad ki.


Kiforrás után, amikor már nem pezseg az anyag a keverés után, érdemes egy ujnyival megkóstolni, és ha az anyag nem szeszes ízű, hanem édeskés, inkább mustra emlékeztető, érdemes újraerjeszteni.Ez is lehetséges.


kb.10 liter anyag esetén , bármilyen gyümölcs zúzalékát,kb.1-1,5kg hozzá kell adni, belekeverni, és másnap, harmadnap, amikor újra indult a forrás, hozzá lehet adni úgy 1,5 - 2 liter vizet.Majd megvárni, hogy újra átforjon.

2012. szept. 27. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Az 5-ös a 3-as válasz folytatása, mert közben észrevettem ,hogy született egy 4-es válasz is.


A 4-es felvetésével kapcsolatban pedig csak erősíteni tudom, hogy a gyengébb anyagokat a kiforrást követően azonnal érdemes kifőzni, mivel a hosszabb tárolás esetén átmehet ectesedésbe.


Ezt is tapasztalatból írom.Szerencsére nem nagy mennyiségről volt szó, úgy kb.25 liter, ami valójában elfelejtődött.Elég volt, úgy 7 - 8 hét, és ectes lett.Az égetés során csak vízszerű anyagot adott.Nem volt szesztartalma.

2012. szept. 27. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Agent07 válasza:

Én csak annyit szeretnék a témához hozzá tenni, hogy soha nem használok cukrot a cefre készítésénél, és így is a tavaly pl.100 kg szilvából 14 liter 52% nagyon finom pálinkám lett. Szerintem is minden a gyümölcs minőségén múlik, valamint a cefre elkészítésén. Én soha nem tárolom a cefrét, ahogy kiforrt, ki is főzöm, valamint kínosan ügyelek az edények tisztaságára!Ezekben a napokban főzöm a sárgabarackot, ígéretesnek tűnik! Már csak a tisztázás van hátra, aztán az erősség beállítása, majd a pihentetés!

Egészségünkre!!!

2013. aug. 4. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!